Piłka ręczna - Baltic Cup: zwycięstwo Polek na koniec turnieju

• Data publikacji: 24.03.2019, 17:34

W ostatnim spotkaniu turnieju Polska pokonała Argentynę 26:23. Zwyciężyła również w całym Baltic Cup.

Mecz na początku był bardzo wyrównany, żadna z drużyn nie mogła wyjść na prowadzenie (4:4). Po czasie dla Leszka Krowickiego, Polki zaczęły grać lepiej. Dobrze spisywała się w bramce Marisol Carratu, która zanotowała kilka skutecznych interwencji. Jednak od stanu 4:6, to nasze reprezentantki włączyły wyższy bieg i odrobiły straty. Zdobyły siedem bramek z rzędu, a równocześnie nie pozwalały Argentynkom na zdobywanie kolejnych trafień. Rywalki pierwszego gola od stanu 6:4, zanotowały dopiero dziesięć minut później. Polska, schodząc na przerwę, prowadziła 12:9.

Druga część spotkania początkowo wyglądała podobnie do końcówki pierwszej połowy. Jednak Polki za mocno się rozluźniły, przez co wynik zaczął im uciekać. Z ich pięciobramkowej przewagi, zostały tylko trzy i w końcówce zrobiło się nerwowo. W całym pojedynku nasz zespół był aż osiem razy wykluczany z gry, co nie pomagało w grze obronnej. Dobrze w bramce spisywała się Weronika Gawlik, która raz po raz radziła sobie z atakami skrzydłowych. Z rzutów karnych w polskim zespole niezawodna była Monika Kobylińska - zdobyła łącznie dziesięć bramek i dostała statuetkę MVP spotkania. Podopieczne Leszka Krowickiego wygrały to spotkanie 26:23, jednak przed nimi jeszcze wiele pracy przed zbliżającymi się meczami z Serbkami w eliminacjach do mistrzostw świata.

Polska - Argentyna 26:23 (12:9)