Biathlon - PŚ: Boe pieczętuje końcowy triumf

• Data publikacji: 24.03.2019, 17:40

W ostatnim biathlonowym starcie w pucharze świata w tym sezonie zaprezentowali się panowie, którzy pobiegli na 15 kilometrów ze startu wspólnego. Zwyciężył Norweg Joahnnes Thingnes Boe.

Reprezentant Norwegii Johannes Thingnes Boe wygrał bieg masowy na 15 kilometrów, w ramach pucharu świata w Oslo. Pokonał on tę trasę w czasie - 37:25.6., ani razu nie myląc się podczas strzelania. Drugie miejsce ze stratą - 19,2 sekundy, zajął także bezbłędny na strzelnicy Arnd Peiffer z Niemiec. Natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się rodak Peiffera - Benedikt Doll, który stracił 38 sekund oraz zaliczył dwa pudła.

Johannes Thingnes Boe odebrał dziś także kryształową kulę za wygranie klasyfikacji generalnej pucharu świata. Podium całego sezonu uzupełnili Alexander Loginov z Rosji oraz Quentin Fillon Maillet z Francji.

1. Johannes Thingnes Boe - Norwegia - 37:25.6/0