Biathlon - MŚ: wygrana Oeberg i trzecie miejsce Egan

• Data publikacji: 24.03.2019, 14:32

W ostatniej odsłonie biathlonowych zmagań w tym sezonie, bieg masowy kobiet wygrała Hanna Oeberg, przed Tiril Eckhoff oraz Clare Egan. Sporym zaskoczeniem jest tak wysokie miejsce Amerykanki. To jej najlepszy wynik w dotychczasowej karierze.

Po pierwszym strzelaniu aż 17 zawodniczek było bezbłędnych, co sprawiło, ze różnice między nimi były minimalne. Dopiero po drugiej wizycie na strzelnicy posypały się karne rundy. Świetnie na przestrzeni całego biegu spisywała się Hanna Oeberg, która mimo dodatkowych 300 metrów, utrzymywała się wciąż na prowadzeniu i nie oddala go nawet na chwilę. Za jej plecami długo dotrzymywała jej kroku Paulina Fialkova, jednak w trakcie ostatniego strzelania popełniła aż trzy błędy i spadła na szóstą pozycję.

Świetny występ zaliczyła Clare Egan, która od początku dzisiejszej rywalizacji biegła w okolicach pierwszej dziesiątki. Amerykanka dobrze radziła sobie na strzelnicy, kiedy reszta stawki zaliczała kolejne pudła i dzięki temu awansowała na czołowe - trzecie miejsce. Mimo, że Tiril Eckhoff miała trzy karne rundy, to czuła się bardzo dobrze biegowo i odrabiała straty. To pozwoliło jej na rozdzielenie na mecie Oeberg i Egan.

Zdobywczyni Kryształowej Kuli, a więc Dorothea Wierer ukończyła bieg na 12. pozycji z aż pięcioma pudłami, jednak jej zwycięstwo w całym cyklu nie było zagrożone. Druga na koniec sezonu Lisa Vittozzi była o jedną lokatę lepsza w biegu od swojej rodaczki.

Anastazja Kuzmina dzisiejszymi zmaganiami kończy swoją karierę. W ostatnim biegu zajęła dziesiąte miejsce z sześcioma karnymi rundami. W Pucharze Świata stanęła na najniższym stopniu podium.

Nie był to najlepszy bieg Moniki Hojnisz. Polka z pięcioma błędami na strzelnicy zajęła 26. pozycję, tracąc do pierwszej Oeberg 2:42.4. Nasza reprezentantka w klasyfikacji generalnej uplasowała się na dziesiątej lokacie.

1. Hanna Oeberg                     35.56,2 (2)

2. Tiril Eckhoff                             +1,3 (3)