Skoki narciarskie - PŚ: Maren Lundby wygrywa na zakończenie sezonu

• Data publikacji: 24.03.2019, 13:15

Norweżka Maren Lundby wygrała finałowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet i przypieczętowała zwycięstwo w klasyfikacji generalnej tego sezonu. Zawody rozegrano w rosyjskim Czajkowskim.

Sobotni konkurs zwyciężyła Niemka Juliane Seyfarth (95 i 97 m), która o sześć punktów wyprzedziła swoją rodaczkę Katherinę Althaus (95 i 95 m). Trzecie miejsce przypadło Japonce Sarze Takanashi (95,5 i 94,5 m). Dopiero siódme miejsce zajęła Maren Lundby (92 i 92 m).

Wyniki sobotniego konkursu

Niedziela i zawody na dużej skoczni należały już do Maren Lundby. Norweżka oddała skoki na 128 i 137,5 m i z dużą przewagą wygrała finałowy konkurs sezonu. Druga Juliane Seyfarth (128 i 141 m) straciła do zawodniczki ze Skandynawii 12,9 punktu. Na najniższym stopniu podium stanęła Słowenka Nika Kriznar.

Wyniki niedzielnego konkursu

Niedzielnym zwycięstwem swoją dominację w sezonie przypieczętowała Maren Lundby, która zakończyła sezon z 1909 punktami i odebrała Kryształową Kulę. Drugie miejsce zajęła Katharina Althaus (1493), a trzecie Juliane Seyfarth (1451). Punkty w sezonie zdobyły dwie Polki: 45. Kamila Karpiel (9) i 47. Kinga Rajda (8). Nasze reprezentantki nie pojawiły się jednak podczas finałowych konkursów w Czajkowskim.