Pływanie MP: Czerniak, Chudy i Roguski z minimami na Glasgow

• Data publikacji: 26.05.2018, 23:29

W sobotę na pływackich Mistrzostwach Polski, które trwają w Łodzi, kolejna trójka Polaków wywalczyła sobie minima na Mistrzostwa Europy w Glasgow. Obecnie nasza kadra na te zawody liczy już 14 nazwisk.

Jednym z tych szczęśliwców został 25-letni Bartłomiej Roguski, który zdobył dziś złoty medal na dystansie 200 m stylem klasycznym.  Natomiast w finale 100 m motylkiem triumfował Jan Świtkowski, zdobywając tu, w Łodzi, swój trzeci tytuł mistrzowski. Drugie miejsce zajął Konrad Czerniak, zaś trzecie Michał Chudy. Obaj panowie wywalczyli sobie tymi wynikami prawo startu w Glasgow.

W dzisiejszych zmaganiach po swoje kolejne złota sięgnęli także: Weronika Hallmann, Alicja Tchórz, Anna Dowgiert i Wojciech Wojdak. Jednak tylko Hallmann z tego towarzystwa posiada minimum na ME.