Skoki narciarskie - PK: Polacy dominują w Czajkowskim

• Data publikacji: 24.03.2019, 10:15

Aleksander Zniszczoł przed Andrzejem Stękałą - tak wyglądały dwa pierwsze finałowych konkursów Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim.

W pierwszym konkursie Aleksander Zniszczoł zapewnił sobie zwycięstwo skokami na odległość 101 i 101,5 m. Tuż za nim uplasował się Andrzej Stękała z wynikami 98,5 i 99 m. Na najniższym stopniu podium stanął Norweg Andreas Granerud Buskum (97 i 97,5 m). Punkty do klasyfikacji zdobyli także pozostali nasi reprezentanci: 7. Paweł Wąsek (92 i 97,5 m), 16. Przemysław Kantyka (91,5 i 92 m) oraz 17. Klemens Murańka (93,5 i 93,5 m).

Wyniki sobotniego konkursu

Dziś rywalizacja przeniosła się na dużą skocznię, gdzie znowu bezkonkurencyjni okazali się być nasi reprezentanci. Aleksander Zniszczoł po skokach na 138 i 133,5 m wygrał i potwierdził, że wczorajsze zwycięstwo to nie był przypadek. Drugie miejsce przypadło Andrzejowi Stękale (138,5 i 132,5 m). Na najniższym stopniu podium znowu stanął Norweg, tym razem był to jednak Fredrik Villumstad (139,5 i 128,5 m). Punkty zdobyli także 12. Klemens Murańka (132,5 i 125,5 m), 17. Przemysław Kantyka (120 i 130,5 m) oraz zdyskwalifikowany w drugiej serii 30. Paweł Wąsek (129,5 m oraz DSQ).

Wyniki niedzielnego konkursu

Konkursy w Czajkowskim były ostatnimi zawodami Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie. Fantastyczny finisz Aleksandra Zniszczoła sprawił, że Polak awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej (895 pkt). Do zwycięzcy sezonu Clemensa Aignera z Austrii nasz reprezentant stracił zaledwie  82 punkty. Trzecie miejsce zajął Norweg Marius Lindvik.