Miami Open: Łukasz Kubot i Alicja Rosolska w drugiej rundzie gry deblowej

• Data publikacji: 24.03.2019, 08:53

Łukasz Kubot w parze z Marcelo Melo awansowali do drugiej rundy Miami Open. W ich ślady poszła Ala Rosolska w parze z Chinką Zhaoxuan Yang. Kubot i Melo w dwóch łatwych setach ograli parę Molteni/Cecchinato 6:2 6:2, natomiast dużo ciężej na awans musiała napracować się Rosolska i Yang, które wygrały dopiero w super tie-breaku.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo, którzy rozstawieni są z numerem "1" bez żadnych problemów pokonali Argentyńczyka Adresa Molteniego i Włocha Marco Cecchinato 6:2 6:2. Już w trzecim gemie pierwszego seta Polak i Brazylijczyk uzyskali przewagę przełamania i wyszli na prowadzenie 3:1. W dalszej części do wysokiego prowadzenia dołożyli jeszcze jedno przełamanie i zakończyli seta wynikiem 6:2.

Drugą odsłonę Molteni i Cecchinato zaczęli jeszcze gorzej niż pierwszą. Po czterech gemach przegrywali już 4:0 tracąc przy tym dwukrotnie swoje podanie. Najwyżej rozstawiona para w tym turnieju nie miała żadnych problemów aby zamknąć to spotkanie, w którym ani razu nie zostali przełamani. Drugi set tak jak i pierwszy zakończył się wynikiem 6:2.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo w następnej rundzie zagrają z Guido Pellą i Joao Sousą.

1 runda gry deblowej, Miami Open

Łukasz Kubot/Marcelo Melo - Andres Molteni/Marco Cecchinato 6:2 6:2

Alicja Rosolska razem z Zhaoxuan Yang rozgrywają dopiero drugi turniej. Pierwszym wspólnym turniejem był występ w Indian Wells, gdzie odpadły w drugiej rundzie po bardzo zaciętym trzysetowym pojedynku z najlepszym kobiecym deblem - Krejcikova/Siniakova.

W pierwszej rundzie turnieju w Miami Polka i Chinka miały dość szczęśliwe losowanie trafiając na nierozstawioną Johannę Larsson i Kirsten Flipkens. Przed tym spotkaniem nie można było wytypować zdecydowanego faworyta. Gra od samego początku była zacięta, gdzie oglądaliśmy dużo wymian punkt za punkt. W pierwszym secie oglądaliśmy zaledwie jedno przełamanie, którego autorkami były Flipkens i Larsson. Jeden break pozwolił im wygrać premierowego seta 6:4.

Drugi set natomiast to już festiwal przełamań. W dwunastu gemach tenisistki zafundowały sobie siedem przełamań. Ku uciesze polskich jak i chińskich fanów tym razem lepsze okazały się Rosolska i Yang wygrywając 7:5.

Super tie-break bardzo dobrze ułożył się dla Ali i jej partnerki, które już na samym początku zdobyły dwukrotnie mini przełamanie i prowadziły 3:0, a następnie 6:1. Tak wielkiej przewagi nie dało się już roztrwonić. Ostatecznie Ala i Zhaoxuan wygrały 10:4 i awansowały do drugiej rundy, gdzie czekają na nie rozstawione z "5" Gabriela Dabrowski i Yi-Fan Xu.