El. ME - U17 kobiet: ważne zwycięstwo Polek

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 23.03.2019, 18:59

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 wygrała 2:0 (0:0) ze Szwecją w pierwszym spotkaniu turnieju Elite Round, który jest jednocześnie drugim etapem eliminacji do Mistrzostw Europy.

Młode Polki rozstrzygnęły losy spotkania w drugiej połowie. W 54. minucie wynik otworzyła Wiktoria Zieniewicz, natomiast niedługo potem zamknęła zawodniczka GKS-u Katowice Kinga Kozak. Dzięki tej wygranej, podopieczne Niny Patalon bardzo dobrze weszły w szwedzki turniej i z optymizmem mogą zapatrywać się na kolejne spotkania.

Już we wtorek nasze rodaczki czeka drugi mecz. Zmierzą się one ze Słowaczkami, które dzisiaj wysoko przegrały z reprezentacją Hiszpanii. Z zespołem z Półwyspu Iberyjskiego nasze dziewczyny skrzyżują miecze 29 marca.

SZWECJA - POLSKA 0:2 (0:0)

Bramki: Zienkiewicz 54', Kozak 73'