Gimnastyka sportowa – PŚ: Marta Pihan-Kulesza czwarta!

• Data publikacji: 23.03.2019, 20:37

Rewelacyjne wieści z Pucharu Świata w Doha! Reprezentantka Polski Marta Pihan-Kulesza czwarta w finale na ćwiczeniach wolnych. Z kolei Gabriela Janik zajęła 7. miejsce w skoku. Złoto zarówno w skoku jak i na ćwiczeniach wolnych powędrowało do reprezentującej Stany Zjednoczone Jade Carey.

Na ćwiczeniach wolnych podczas Pucharu Świata w Doha reprezentantka Polski Marta Pihan-Kulesza zajęła wysokie czwarte miejsce! Niewiele brakowało, a Polka znalazła by się na podium. Reprezentująca barwy Polski Marta Pihan-Kulesza w półfinale zajmowała szóste miejsce z notą 13.033 pkt. W finale Polka zaprezentowała się jeszcze lepiej i tym samym awansowała na czwartą pozycję z wynikiem 13.233 pkt. Najlepsza na ćwiczeniach wolnych okazała być się Jade Carey, która uzyskała 14.466 pkt. Zarówno srebrny jak i brązowy medal wywalczyły gimnastyczki z Włoch.

W Doha podczas Pucharu Świata w indywidualnej rywalizacji na przyrządach wśród gimnastyczek z całego świata reprezentantka Polski Gabriela Janik ukończyła rywalizację w skoku na siódmym miejscu. Polka na etapie półfinału zajmowała dziewiątą pozycję, po tym jak oddała dwa bardzo dobre skoki w finale zaprezentowała się jeszcze lepiej oddając skoki ocenione na 13.716 pkt. Polka ostatecznie ukończyła rywalizację na wysokim siódmym miejscu. Najlepsza okazała być się Amerykanka Jade Carey, która triumfowała przed tygodniem w Baku. Zdobywając 14.883 pkt okazała się być bezkonkurencyjna. Srebro powędrowało w ręce Marii Paseki z Rosji (14.766 pkt), z kolei brąz do Coline Devillard (14.549 pkt) reprezentującej Francję.

Na poręczach złoto powędrowało w ręce Niny Derwael. Mistrzyni świata z 2018 roku zaprezentowała się najlepiej zdobywając 15.033 pkt. Bliska zdobycia złotego medalu była dwukrotna mistrzyni świata Yilin Fan, której występ na poręczach oceniony został na 14.933 pkt. Brązowy medal powędrował do reprezentującej barwy Rosji Anastasii Iliankovej, która za swój występ uzyskała 14.700 pkt. Finał na równoważni wygrała pochodząca z Chin Qi Ll, która okazała się być bezkonkurencyjna zwyciężając nad swoimi rywalkami sporą przewagą punktową (14.333 pkt). Srebro wywalczyła mistrzyni świata z 2018 roku Nina Derwael, z kolei brąz powędrował do Marine Boyer z Francji.

Puchar Świata w Doha trwał od 20-tego do 24. marca.