Piłka ręczna - Baltic Cup: pewna wygrana ze Słowacją

• Data publikacji: 23.03.2019, 20:28

Polskie piłkarki ręczne odniosły dziś swoje drugie zwycięstwo w towarzyskim turnieju Baltic Cup. Tym razem nasze panie dość pewnie pokonały Słowaczki - 29:23.

Polska 29:23 Słowacja (15:12)

Polki zaczęły ten mecz od mocnego uderzenia i już po czterech minutach prowadziły - 3:0, po trafieniach Karoliny Kudłacz-Gloc (z karnego), Aleksandry Stokłosy i Moniki Kobylińskiej. Rywalki trafiły po raz pierwszy w 7. minucie, gdy z rzutu karnego przelobowała Weronikę Gawlik, Monika Rajnohova. Potem trafiła jeszcze Simona Szarkova, ale w 13. minucie drugą bramkę rzuciła Kobylińska i było - 4:2. Nasze południowe sąsiadki tylko raz doprowadziły do remisu, a największa przewaga Polek wynosiła cztery trafienia. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie - 15:12. Po zmianie stron od skutecznego rzutu rozpoczęła nasza kapitan Kudłacz-Gloc i było - 16:12. Po 38 minutach przewaga Biało-Czerwonych wzrosła jeszcze bardziej i wynosiła już sześć trafień - 20:14. W 43. minucie szybką kontrę na kolejną bramkę zamieniła Daria Zawistowska, a na tablicy świetlnej zrobiło się - 22:15. Polki cały czas miały ten mecz pod swoją kontrolą i wygrały ostatecznie - 29:23. Najwięcej krwi napsuła naszym zawodniczkom Monika Rajnohova, która zdobyła aż dziewięć bramek. Wśród naszych najskuteczniejsza była też Monika, ale Kobylińska z sześcioma trafieniami.

Polska: Płaczek, Gawlik - Wiertelak 1, Janiszewska 3, Kudłacz-Gloc 3, Rosiak 2, Kobylińska 6, Stokłosa 2, Buklarewicz 3, Zych 4, Szarawaga 1, Nowicka, Łabuda 1, Wołoszyk 1, Zawistowska 2, Świerżewska

Słowacja: Kondasova, Medvedova, Oguntoye – Trunkova 2, Olsovska, Rebicova, Kisikova, Pocsikova 2, Szarkova 4, Habankova, Bujnochova, Bajciva, Bizikova 1, Holesova 4, Rajnohova 9, Patrnciakova, Wollingerova 1