El. ME - U19: porażka z Izraelem

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 23.03.2019, 19:23

Reprezentacja Polski do lat 19 przegrała z Izraelem 0:1 (0:0) w drugim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy i definitywnie straciła szansę na awans do turnieju.

Izraelczycy wygrali zasłużenie. Przez całe spotkanie dyktowali warunki gry, stworzyli sobie kilka ciekawych sytuacji, jednak brakowało im skuteczności. Pierwszą bramkę mogli już strzelić w 21. minucie, lecz dobrej szansy nie zdołał zamienić na gola Eden Karzew. Świetne spotkanie w bramce naszej reprezentacji rozgrywał Cezary Miszta. Młody golkiper Legii Warszawa dobrze zareagował choćby w 53. minucie, kiedy nadzwyczajnie zatrzymał strzał jednego z rywali. Niestety, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry nie dał już rady. Aktywny dzisiaj Karzew popisał się skutecznym uderzeniem i dał swoim kolegom bardzo cenne zwycięstwo.

Podopieczni Dariusza Gęsiora zagrają jeszcze ze Szwajcarią, która również nie liczy się już w walce o awans. Mecz odbędzie się 26 marca o 15:00.

POLSKA - IZRAEL 0:1 (0:0)

Bramki: 90+3' Karzew

Polska: Miszta – Tabiś, Nawrocki, Kiwior (C), Pięczek – Kubica – Klupś (81. Michalski), Praszelik (76. Bargiel), Żurawski, Żukowski – Sobol (61. Liszka)

Izrael: Daniel – Jaber, Strosberg, Blorian, Cohen – Karzev (C), Kanaan (75. Levi), Elmkies – Abada (75. Levy), Masarwa (67. Arad), Mahluf

Żółte kartki: Peter Kralović