El. ME - U17: drugi mecz, druga porażka biało-czerwonych

• Data publikacji: 23.03.2019, 16:00

Polska reprezentacja U-17 w piłkę nożną przegrała drugi mecz kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Młode "Orły" poniosły porażkę na neutralnym terenie z Portugalią 1:2.

Polacy biorą obecnie udział w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy U17, które odbędą się w tym roku w Irlandii. Biało-czerwoni jednak na start przegrali z Rosją 2:3, a dzisiaj z Portugalią.

Mecz z drużyną z półwyspu Iberyjskiego nie rozpoczął się dobrze dla nas. Już w 10. minucie do siatki trafił Pedro Brazao. Kilka minut później prowadzenie podwyższył Gerson Sanches. Do przerwy Polacy przegrywali już 0:2. W drugiej połowie nie pomogły zmiany wprowadzone przez obu trenerów. Biało-czerwoni zdobyli kontaktowego gola w 79. minucie, a autorem trafienia został Nicola Zalewski. Na strzelenie wyrównującej bramki nie wystarczyło już jednak czasu.

Następny mecz młodzi Polacy zagrają 26 marca o godzinie 18:00 w Glasgow ze Szkocją.

Portugalia - Polska 2:1 (2:0)

10' Brazao, 29' G. Sanches - 79' Zalewski

Portugalia: Junpe - Brito, Quaresma, Lemos, Pontes, - Goncalves (88' Hora), Cruz, Rodrigues (63' Quizera) - Sanches (59' Costa), Silva (88' De Melo), Brazao (59' Pereira)

Polska: Bieszczad - Niski (84' Niewiadomski), Dymerski, Bejger (77' Peda), Iskra - Biegański, Kozłowski, Rakoczy (68' Wędrychowski) - Kamiński, Turski (46' Dudziński), Zalewski (84' Górski)

4. Szkocja 1 0 0:2

*pierwsze miejsce bezpośredni awans na ME, drugie miejsce w zależności od klasyfikacji drużyn z 2. miejsca