Łyżwiarstwo figurowe - MŚ: Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew na 11. miejscu!

• Data publikacji: 23.03.2019, 09:03

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zakończyli Mistrzostwa Świata w Saitamie na 11. miejscu! Bardzo dobry przejazd polskiej pary tanecznej oceniony został na 183.30 pkt. Francuzi Gabiella Papadakis i Guillaume Cizeron obronili tytuł mistrzów świata, ustanawiając przy tym nowy rekord (222.65 pkt). Srebro wywalczyli Rosjanie Victoria Sinitsina i Nikita Katsalapov (211.76 pkt), z kolei na najniższy stopień podium wskoczyli zwycięzcy tegorocznego cyklu zawodów Grand Prix Madison Hubbell i Zachary Donohue (210.40 pkt).

Reprezentanci Polski w parach tanecznych Mistrzostwa Świata w japońskiej Saitamie ukończyli na wysokim 11. miejscu! Pięciokrotni mistrzowie Polski otarli się o pierwszą dziesiątkę najlepszych par tanecznych na świecie. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew przed publicznością zgromadzoną w Saitama Super Arene zaprezentowali bardzo dobry przejazd rozpoczynając od podnoszenia rotacyjnego. Polacy wykonali  poprawną i utrzymaną w dobrym tempie sekwencję twizzli. W programie dowolnym nie zabrakło bardzo dobrych piruetów oraz sekwencji kroków. Występ podopiecznych Sylwii Nowak-Trębackiej oceniony został na 183.30 pkt, niewiele zabrakło, by polska para ustanowiła nowy rekord życiowy. Przypomnijmy, że ubiegłoroczne Mistrzostwa Świata w Mediolanie Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew ukończyli na 17. miejscu.

Bezkonkurencyjni okazali być się Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron, którzy obronili tytuł mistrzów świata! Fenomenalny przejazd Francuzów do „Duet” i „Sunday Afternoon” sprawił, że ustanowili zarówno za program dowolny jak i w łącznej ocenie nowy rekord świata (222.65 pkt)! Reprezentanci Francji w Saitamie wywalczyli swoje czwarte złoto Mistrzostw Świata. Pięciokrotni mistrzowie Europy wszystkie zaplanowane elementy zaprezentowali na czwarty, najwyższy poziom trudności. Srebrny medal powędrował do aktualnych mistrzów Rosji Victorii Sinitsiny i Nikity Katsalapova (211.76 pkt), z kolei brąz trafił do zwycięzców tegorocznego cyklu zawodów Grand Prix Madison Hubbell i Zacharego Donohue (210.40 pkt). Amerykanie zepchnęli z podium Alexandrę Stepanovą i Ivana Bukina (208.52 pkt). Piąte miejsce utrzymali brązowi medaliści Mistrzostw Świata z Mediolanu Kaitlyn Weaver i Andrew Poje (205.62 pkt).