ATP Miami: kolejny wielki triumf Hurkacza!

• Data publikacji: 23.03.2019, 07:37

Hubert Hurkacz nie przestaje zadziwiać! Utalentowany polski tenisista pokonał w drugiej rundzie Miami Open Dominica Thiema! Austriak zaledwie w minioną niedzielę wygrał w Indian Wells, pokonując w finale Rogera Federera, a na Florydzie był rozstawiony z "3".

W pierwszym secie pierwsze dwa gemy wygrali serwujący, jednak w kolejnych siedmiu gemach mieliśmy przełamania. Hurkacz przy stanie 4-4 przełamał Thiema i już w kolejnym gemie zapewnił sobie zwycięstwo w pierwszym secie, wygrywając 6-4.

Druga partia rozpoczęła się od przełamania na korzyść Polaka, ale Austriak po chwili odrobił stratę i wyrównał na 1-1. Thiem przy stanie 2-1 zdołał przełamać Hurkacza i wyszedł na prowadzenie 3-1. W dalszej części meczu Hubertowi udało się wyrównać stan seta na 4-4. Rozpędzony i zmotywowany Hurkacz przełamał wtedy Austriaka, wyszedł na prowadzenie 5-4, a następnie udało mu się zakończyć mecz przy własnym serwisie.

Rywalem Polaka w trzeciej rundzie będzie osiemnastoletni Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime.