Piłka ręczna - Baltic Cup: wymęczone zwycięstwo nad Islandią

Piłka ręczna - Baltic Cup: wymęczone zwycięstwo nad Islandią

  • Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 22.03.2019, 18:59

Polskie szczypiornistki udanie rozpoczęły, rozgrywany w Gdańsku, towarzyski turniej Baltic Cup. Biało-Czerwone pokonały Islandki - 21:19.

 

Polska 21:19 Islandia (11:11)

 

Podopieczne Leszka Krowickiego dobrze weszły w to spotkanie i po kilku minutach prowadziły dwiema bramkami - 3:1. Jednak po dziesięciu minutach Islandki doprowadziły do remisu i na tablicy świetlnej było - 4:4. W pierwszej połowie nasze zawodniczki nie potrafiły zdobyć większej przewagi niż dwa trafienia, a co za tym idzie mecz był bardzo wyrównany i po 30 minutach było po 11. Po zmianie stron znów lepiej zaczęły Polki, a gola dającego prowadzenie rzuciła Aleksandra Rosiak. Niestety potem nie wykorzystaliśmy gry w przewadze, a Monika Kobylińska nie trafiła z linii 7 metrów. Nie pomyliła się za to Lovisa Thompson i zrobiło się - 12:12. W 41. minucie ponownie Polki były na dwubramkowym prowadzeniu, ale rywalki dopadły nasze dziewczyny w 50. minucie, gdy trafiła Birna Berg Haraldsdottir. Chwilę później ta sama zawodniczka dała Islandkom prowadzenie, a podwójne osłabienie naszej drużyny wykorzystała w 54. minucie Porey Stefansdottir. W samej końcówce więcej zimnej krwi zachowały gospodynie i to one triumfowały ostatecznie - 21:19. Najskuteczniejsze w polskim zespole były trzy zawodniczki - Mariola Wiertelak, Aleksandra Rosiak i Katarzyna Janiszewska, które rzuciły po cztery bramki. Trzeba też wyróżnić obie nasze bramkarki - Adriannę Płaczek i Weronikę Gawlik, bez których tego zwycięstwa by dziś nie było.

 

Polska: Płaczek, Gawlik - Wiertelak 4, Janiszewska 4, Kudłacz-Gloc 3, Rosiak 3, Kobylińska 2, Stokłosa 1, Buklarewicz 1, Zych 1, Szarawaga 1, Nowicka, Łabuda, Wołoszyk

 

Islandia: Renotudottir - Stefansdottir 5, Hauksdottir 3, Haraldsdottir 2, Bjornsdottir 2, Knutsdottir 2, Palsdottir 2, Sturlodottir 1, Orvardsdottir 1, Thompson 1, Jacobsen, Oskarsdottir 1, Daviosdottir

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, na portalu człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Apatora Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie.