Piłka ręczna - Baltic Cup: wymęczone zwycięstwo nad Islandią

Piłka ręczna - Baltic Cup: wymęczone zwycięstwo nad Islandią

  • Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 22.03.2019, 18:59

Polskie szczypiornistki udanie rozpoczęły, rozgrywany w Gdańsku, towarzyski turniej Baltic Cup. Biało-Czerwone pokonały Islandki - 21:19.

 

Polska 21:19 Islandia (11:11)

 

Podopieczne Leszka Krowickiego dobrze weszły w to spotkanie i po kilku minutach prowadziły dwiema bramkami - 3:1. Jednak po dziesięciu minutach Islandki doprowadziły do remisu i na tablicy świetlnej było - 4:4. W pierwszej połowie nasze zawodniczki nie potrafiły zdobyć większej przewagi niż dwa trafienia, a co za tym idzie mecz był bardzo wyrównany i po 30 minutach było po 11. Po zmianie stron znów lepiej zaczęły Polki, a gola dającego prowadzenie rzuciła Aleksandra Rosiak. Niestety potem nie wykorzystaliśmy gry w przewadze, a Monika Kobylińska nie trafiła z linii 7 metrów. Nie pomyliła się za to Lovisa Thompson i zrobiło się - 12:12. W 41. minucie ponownie Polki były na dwubramkowym prowadzeniu, ale rywalki dopadły nasze dziewczyny w 50. minucie, gdy trafiła Birna Berg Haraldsdottir. Chwilę później ta sama zawodniczka dała Islandkom prowadzenie, a podwójne osłabienie naszej drużyny wykorzystała w 54. minucie Porey Stefansdottir. W samej końcówce więcej zimnej krwi zachowały gospodynie i to one triumfowały ostatecznie - 21:19. Najskuteczniejsze w polskim zespole były trzy zawodniczki - Mariola Wiertelak, Aleksandra Rosiak i Katarzyna Janiszewska, które rzuciły po cztery bramki. Trzeba też wyróżnić obie nasze bramkarki - Adriannę Płaczek i Weronikę Gawlik, bez których tego zwycięstwa by dziś nie było.

 

Polska: Płaczek, Gawlik - Wiertelak 4, Janiszewska 4, Kudłacz-Gloc 3, Rosiak 3, Kobylińska 2, Stokłosa 1, Buklarewicz 1, Zych 1, Szarawaga 1, Nowicka, Łabuda, Wołoszyk

 

Islandia: Renotudottir - Stefansdottir 5, Hauksdottir 3, Haraldsdottir 2, Bjornsdottir 2, Knutsdottir 2, Palsdottir 2, Sturlodottir 1, Orvardsdottir 1, Thompson 1, Jacobsen, Oskarsdottir 1, Daviosdottir

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Apatora Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.