Wysokie miejsce Sajnoka w Bredene Koksijde Classic

• Data publikacji: 22.03.2019, 17:27

Bredene Koksijde Classic to kolejny z tzw. semiklasyków rozgrywanych w Belgii. Zwycięzcą wyścigu został Niemiec Pascal Ackermann. Szymon Sajnok zajął 4. miejsce.

Trasa wyścigu z Bredene do Koksijde liczyła prawie 200 kilometrów. Kolarze musieli się zmierzyć z kilkoma podjazdami i trzema sektorami bruku. Jednak i tak wszystko rozegrało się na finiszu z grupy. Najszybszy okazał się Pascal Ackermann. Mistrz Niemiec z Bora-hansgrohe wyprzedził Kristoffera Halvorsena (Norwegia, Team Sky) i Alvaro Jose Hodega (Kolumbia, Deceuninck Quick Step).

Bardzo aktywnie w końcówce jechał CCC Team. Początkowo finiszować miał Jakub Mareczko, ale został zablokowany. Świetne, 4. miejsce zajął jednak Szymon Sajnok. Z polskich kolarzy CCC Team w klasyku jechali także: Kamil Gradek (53. miejsce), Paweł Bernas (121. miejsce) i Łukasz Owsian (61. miejsce). W barwach Delko Marseille Provence jechał Przemysław Kasperkiewicz, który zajął 21. miejsce.