Skoki narciarskie - Planica Seven: Żyła na podium!

• Data publikacji: 22.03.2019, 15:49

W piątkowych zawodach lotów narciarskich w Planicy Piotr Żyła sprawił swoim fanom prezent w postaci miejsca na podium! Polak zajął trzecie miejsce, przegrywając z Markusem Eisenbichlerem i Ryoyu Kobayashim.

Żyła miejsce na najniższym stopniu podium wywalczył już w pierwszej serii, oddając fenomenalny skok na 242 m. Równie daleko odleciał tylko liderujący po pierwszej próbie Kobayashi, który za swój skok od sędziów uzyskał niemal komplet punktów. W finale Polak poszybował na 234 m, przegrywając z drugie miejsce o 0,8 pkt z Japończykiem, który zepsuł swój drugi skok, lądując na 220. metrze. Błąd zdobywcy Kryształowej Kuli wykorzystał Markus Eisenbichler, który po zwycięstwo sięgną dzięki skokom na 238,5 i 233 m.

Na czwartej lokacie sklasyfikowany został Timi Zajc (240 i 228,5 m), ze znaczną przewagą punktową nad Domenem Prevcem (233,5 i 224 m) i Simonem Ammannem (234,5 m i 238 m). Za utytułowanym Szwajcarem znalazł się drugi z reprezentantów Polski, Dawid Kubacki, który dzięki 230 m osiągniętym w finałowej serii zdołał awansować z 14. lokaty (222 m w I serii). Na ósmym miejscu znalazł się Johann Andre Forfang (230 i 221,5 m), przed zamykającymi czołówkę stawki Karlem Geigerem (227 i 226 m) i Peterem Prevcem (225,5 i 226,5 m).

Na 12. pozycji znalazł się Jakub Wolny. Zawodnik LKS Klimczok Bystra na półmetku rywalizacji zajmował piąte miejsce dzięki próbie na 235,5 m. W finale nie udało mu się jednak powtórzyć tego wyczynu, a uzyskane 214 m zepchnęły go w klasyfikacji o siedem pozycji. Dopiero 18. był Kamil Stoch (211 i 209,5 m), zaś na dalekim 35. miejscu sklasyfikowany został Maciej Kot (197 m).