Piłka nożna U-21: towarzyski remis z Anglią

• Data publikacji: 21.03.2019, 23:03

W towarzyskim meczu w Bristolu przeciwko Anglii nasza młodzieżówka zremisowała - 1:1, co należy uznać za bardzo dobry rezultat.

Faworytem tego meczu byli Anglicy i to oni lepiej rozpoczęli. Już w 7. minucie przeprowadzili szybki atak, po którym bliski szczęścia był Dominic Calvert-Levin, ale zdołał go uprzedzić Kamil Grabara. Sześć minut później było już jednak - 1:0 dla gospodarzy. Reiss Nelson odebrał podanie w polu karnym Polaków, minął naszego bramkarza i wyłożył piłkę do Calverta-Levina, a ten dopełnił tylko formalności. W 19. minucie z dystansu huknął Jonjoe Kenny, ale fantastycznie interweniował Grabara. Na nieco ponad dziesięć minut przed przerwą Biało-Czerwoni doprowadzili do remisu. Z rzutu wolnego, w samo okienko, trafił Sebastian Szymański.

W drugiej połowie już nie było tylu sytuacji, a to ze względu na dużą ilość zmian. Choć w 68. minucie blisko gola dla Anglii był Fikayo Tomori, ale trafił tylko w słupek, zaś w 88. minucie minimalnie chybił Hamza Choudhury. Ostatecznie więcej bramek nie padło i spotkanie zakończyło się remisem.

Anglia 1:1 Polska (1:1)

Bramki: Calvert-Levin (13') - Szymański (34')

Anglia: Gunn - Kenny, Tomori, Kelly, Dasilva - Maddison, Dowell (80' Choudhury), Foden (72' Davies) - Lookman (72' Barnes), Calvert-Levin (72' Solanke), Nelson (72' Gray)

Polska: Grabara - Stolarski, Bielik, Wieteska, Fila - Kapustka, Dziczek, Piotrowski - Szymański (80' Wdowiak), Buksa (73' Świderski), Michalak (62' Gąska)

Sędzia: Lawrence Visser (Belgia)