Snowboard - PE: Tokarczyk na podium w Jasnej!

• Data publikacji: 20.03.2019, 19:29

Piotr Tokarczyk zajął 3. miejsce we wtorkowych zawodach Pucharu Europy w slopestyle'u, który odbywał się w słowackiej Jasnej. Do finału zmagań awansował także Kamil Knop. Zwyciężył Niemiec Leon Guetl.

Słowacka Jasna była kolejnym przystankiem dla zawodów Pucharu Europy w slopestyle'u. We wtorkowej rywalizacji bardzo dobrze spisał się Piotr Tokarczyk, który ukończył zmagania na najniższym stopniu podium. Reprezentant Polski w swoim najlepszym przejeździe uzyskał 81 pkt. Dubletem popisali się zawodnicy naszych zachodnich sąsiadów. Zwyciężył Leon Guetl przed Noahem Vicktorem. Cieszy również postawa Kamila Knopa, który zajął 7. miejsce.

Pozostali Polacy zajęli pozycje w drugiej dziesiątce. Jan Jaromin był 14., Krzysztof Owczarek 15., Jędrzej Maczugowski 16., a Filip Orlik uplasował się "oczko" niżej. Ostatni z biało-czerwonych, Patryk Urbański, uplasował się na 20. lokacie Wystartowało 23 zawodników.

W rywalizacji kobiet mieliśmy także swoją reprezentantkę. Martyna Maciejewska zajęła 5. miejsce. Wygrała Francuzka Lucie Silvestre.