Elite League U-20: Polacy lepsi od Anglików

• Data publikacji: 21.03.2019, 19:50

Polscy piłkarze do lat 20 pokonali - 3:1 Anglików, w ramach kolejnego meczu Turnieju Ośmiu Narodów, który odbył się dziś w Burton upon Trent w Anglii.

Spotkanie dobrze zaczęło się dla Biało-Czerwonych, którzy już w 8. minucie, za sprawą Jakuba Modera, wyszli na prowadzenie. Niecałe dwadzieścia minut później młodzi Polacy podwoili swoje prowadzenie. Bramkę z rzutu karnego zdobył piłkarz Jagiellonii Białystok - Patryk Klimala. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa tego starcia.

W drugiej części, znów nasi piłkarze uderzyli jako pierwsi i w 53. minucie, na listę strzelców wpisał się rezerwowy Mikołaj Kwietniewski. Odpowiedź Anglików nadeszła raptem cztery minuty później, gdy występującego w Chelsea Marcina Bułkę pokonał Eddie Nketiah. To jednak było wszystko na co było stać dzisiejszego popołudnia Anglię.

Anglia 1:3 Polska (0:2)

Bramki: Nketiah (57') - Moder (8'), Klimala (26' k.), Kwietniewski (53')

Anglia: Schofield - Edwards, Godfrey, Chalobah, Pearce, Field, Dozzell, Embleton, Diangana, Nketiah, McNeil

Polska: Bułka - Spychała, Chrzanowski, Wiśniewski, Gryszkiewicz, Ambrosiewicz, Kanach, Płacheta, Moder, Listkowski, Klimala