Piłka nożna U-20: udany sparing z Japonią

• Data publikacji: 21.03.2019, 19:32

Reprezentacja Polski U-20 pokonała w meczu towarzyskim Japonię U-20 4:1. Był to przedostatni mecz tej kadry przed Mistrzostwami Świata U-20, które rozpoczną się w maju w Polsce.

Dobór rywala nie był przypadkowy. Trener Jacek Magiera koniecznie chciał zagrać z drużyną spoza Europy, ponieważ z takim przeciwnikiem jeszcze się nie mierzył. Wybór padł na Japonię, która została zakontraktowana jeszcze w ubiegłym roku. Ponadto mecz odbył się na stadionie Widzewa w Łodzi, który jest jednym z aren zbliżającego się mundialu. Gracze mieli także po raz pierwszy kontakt z VARem, który będzie dostępny dla sędziów podczas majowego czempionatu. Wszystko to po to, aby piłkarze Jacka Magiery obyli się z całą otoczką, która będzie standardem na Mistrzostwach Świata.

Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze, bo już w 27. minucie Serafin Szota trafił do siatki. Dla obrońcy Odry Opole było to pierwsze trafienie w kadrze. Kilka minut później Japończycy wyrównali za sprawą Saito. W drugiej połowie trener naszych rywali dokonał jednak zmiany bramkarza, co słono go kosztowało. Polacy w 14 minut zdobyli trzy gole, a do siatki trafiali kolejno Makowski, Bednarczyk i Łyszczarz. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:1. Jest to dobry prognostyk przed mundialem. Ostatni test przed Mistrzostwami Świata czeka nas we wtorek, kiedy to Polska zmierzy się w Bielsku-Białej z reprezentacją Niemiec.

Polska - Japonia 4:1 (1:1)

27' Szota, 68' Makowski, 72' Bednarczyk, 82' Łyszczarz - 35' Saito

Polska: Mleczko - Stanilewicz, Sobociński, Walukiewicz, Szota - Ślisz, Makowski, Puchacz (84' Kostorz), Bogusz (59' Łyszczarz), Skoraś (59' Bednarczyk) - Steczyk (84' Sokół)

Japonia: Osako (46' Mogi) - Suzuku, Tsunoda, Seko (32' Kobayashi), Sugawara - Abe (32' Miyashiro), Hirakawa, Ito, Kida (62' Ogiwara) - Saito, Sakuragawa

Kartki: 69' Makowski - 26' Abe, 86' Ito