Miami Open: Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy

• Data publikacji: 21.03.2019, 06:55

Hubert Hurkacz kontynuuje dobrą passę. W pierwszej rundzie Miami Open Polak pokonał zwycięzcę Challengera w Phoenix z ubiegłego tygodnia - Matteo Berrettiniego 6:4 6:3. W drugiej rundzie "Hurki" zmierzy się z Dominiciem Thiemem.

Od pierwszej piłki było widać, że Polak nie będzie mieć łatwej przeprawy z Włochem. Już w pierwszym gemie Hubert musiał się sporo napracować, aby utrzymać swój serwis, gdzie bronił czterech break pointów. W kolejnych gemach tenisiści już dużo łatawiej radzili sobie przy swoim serwisie. Matteo Berrettini nie wytrzymał presji w dziesiątym gemie, gdzie przy stanie 5:4 dla Huberta po raz pierwszy stracił swój serwis co kosztowało go przegranie pierwszej partii 6:4.

W drugim secie obaj Panowie zaczęli dużo lepiej returnować co przynosiło im więcej punktów niż w pierwszej odsłonie. Włoch w trzecim gemie przełamał Huberta, ale na szczęście Polak szybko odrobił straty i na tablicy widniał wynik 2:2. Mecz był bardzo wyrównany, obaj tenisiści są w wysokiej formie. Cały czas to jednak Hubert troszkę lepiej prezentował się na korcie co udokumentował w ósmym gemie przełamując serwis rywala po raz drugim w tym secie. Hurkacz mając wynik 5:3 i serwis po mecz wiedział co z tym zrobić i pewnie wygrał swoje podanie kończąc seta wynikiem 6:3.

Hubert w drugiej rundzie zmierzy się z Dominiciem Thiemem, który w zeszłym tygodniu wygrał Indian Wells, gdzie w finale pokonał Rogera Federera.