Wygrana Rogalskiego, porażka Dziółki w Orleans Masters

• Data publikacji: 19.03.2019, 22:04

Michał Rogalski pokonał Kanadyjczyka Xiaodonga Shenga, a Adrian Dziółko przegrał z Japończykiem Koki Watanabe w pierwszej rundzie badmintonowego Orleans Masters.

Kolejny tydzień i kolejny badmintonowy turniej z udziałem Polaków. Tym razem naza reprezentacja startuje w Orleans Masters, należącym do kategorii BWF World Tour 100. W pierwszym dniu zobaczyliśmy na korcie dwóch naszych singlistów, z których zwycięstwo odniósł Michał Rogalski.

Wicemistrz Polski z Gniezna zagrał z mającym chińskie korzenie Kanadyjczykiem Xiaodongiem Shengiem. Ciut wyżej notowany rywal prowadził z Rogalskim przez większość pierwszego seta, przewaga sięgała nawet pięciu punktów, ale w końcówce nasz badmintonista najpierw odrobił straty, doprowadzając do remisu po 19, a potem wygrał dwie kolejne wymiany i pierwszą partię zapisał na swoim koncie. W drugim do przerwy technicznej trwała wyrównana gra, Kanadyjczyk nawet częściej był na niewielkim prowadzeniu. Jednak druga połowa seta zdecydowanie należała do Rogalskiego, który punkty zdobywał seriami, wygrywając ostatecznie do 14. W drugiej rundzie zagra z Hiszpanem Luisem Penalverem.

Dziółko trafił na wyżej notowanego Japończyka Koki Watanabe i stoczył z nim zacięty, długi, stojący na wysokim poziomie bój. Watanabe lepiej otworzył mecz, w pierwszej części pierwszego seta dominował na korcie, prowadząc nawet 10:4. Mistrz Polski potrafił się jednak zebrać w sobie i stopniowo odrabiał straty, doprowadzając do wyrównania po 13. Kolejny remis mieliśmy w decydującym fragmencie, kiedy obaj singliści mieli po 20 punktów. Ostatenie dwie lotki należały jednak do Japończyka. Bardzo podobny przebieg miała druga partia, w której Watanabe długimi fragmentami prowadził i to nawet wysoko. W końcowce Dziółko zdołał doprowadzić do remisu 18:18, ale kolejne trzy wymiany wygrał Japończyk, meldując się w II rundzie.

Jutro prócz Rogalskiego w akcji zobaczymy żeński debel Ola Goszczyńska/Wiktoria Dąbczyńska oraz mikst Paweł Śmiłowski/Magdalena Świerczyńska.