Tirreno-Adriatico: Roglić zwycięzcą wyścigu

• Data publikacji: 19.03.2019, 17:51

Primoż Roglić wygrał z przewagą sekundy nad Adamem Yatesem wyścig Tirreno-Adriatico. W finałowej czasówce najlepszy okazał się Victor Campenaerts.

Wyścig Tirreno-Adriatico zakończył się 10-kilometrową płaską jazdą indywidualną na czas wokół San Benedetto del Tronto. Najlepszy czas uzyskał Victor Campenaerts. Belg z Lotto Soudal osiągnął wynik 11:23. Mistrz Europy pokonał Alberto Bettiola (Włochy, EF Education First) o 3 sekundy i Josa van Emdena (Holandia, Team Jumbo Visma) o 4 sekundy.

W klasyfikacji generalnej triumfował Primoż Roglić. Kolarz Team Jumbo Visma miał 25 sekund straty do Adama Yatesa (Wielka Brytania, Mitchelton Scott). Słoweniec zajął 11. miejsce ze stratą 13 sekund i wygrał z Yatesem o 26 sekund. Różnica w klasyfikacji generalnej wyniosła dokładnie 31 setnych sekundy. Trzecie miejsce ze stratą 30 sekund zajął Jakob Fuglsang (Dania, Astana Pro Team).

Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe) zajął w czasówce 24. miejsce ze stratą 27 sekund. Łukasz Wiśniowski (CCC Team) był 55. ze stratą 44 sekund, a Rafał Majka (Bora-hansgrohe) 60. ze stratą 48 sekund. W klasyfikacji generalnej Wiśniowski był 42. (+22:47), Majka 52. (+28:35), a Bodnar 110. (+1:00,47).