Rosjanie na kolanach!

• Data publikacji: 26.05.2018, 17:30

Po wczorajszym łatwym zwycięstwie z Koreą Południową, dziś czekała na nas reprezentacja Rosji. Polacy nie zawiedli i wygrali z odwiecznym rywalem 3:0!

Polacy mecz rozpoczęli bardzo dobrze (3:0). Świetnie prezentował się od początku spotkania Michał Kubiak, który popisał się skutecznymi atakami. Po chwili Rosjanie odrobili straty dzięki blokom (7:7). Gra była wyrównana do wyniku 11:10. Od tego momentu podopieczni Heynena zaczęli grać koncertowo i stopniowo powiększali swoje prowadzenie (13:10, 18:13). Wszyscy nasi zawodnicy dobrze się spisywali, choć trzeba przyznać, że brakowało gry z krótkiej. Set zakończył skuteczny blok Kubiaka (25:15).

Kolejna odsłona była już inna, bardziej wyrównana (4:4). Udało nam się wyjść na prowadzenie, po atakach Kaczmarka (7:3). Na środku w końcu zameldował się Piotr Nowakowski i zaprosił swoich kolegów na przerwę techniczną (8:4). Dimitry Muserski świetnie serwował i mieliśmy problem ze zdobyciem punktu (10:10). Prowadzenie zmieniało się co chwilę, ze względu na chwilowe przestoje obu drużyn. Kontuzji kolana nabawił się Martynyuk, za którego wszedł Sokolov. W końcówce postraszył nas Markin, który zaserwował asa przy wyniku 22:21. Piotrek Nowakowski po raz pierwszy zablokował Muserskiego i dał nam piłkę setową. Również on zakończył tę partię atakiem (25:23).

Trzecia partia świetnie rozpoczęła się dla Polaków (5:1). Po raz kolejny w tym meczu udało nam się zablokować Kliukę w ataku (9:6). Muserski znowu pokazał swój potencjał na zagrywce i odrobił straty (12:11). Dzięki skutecznemu blokowi Kaczmarka zrobiliśmy przejście (14:11). Na drugą przerwę techniczną zeszliśmy z prowadzeniem 16:12 po skutecznym flocie Lemańskiego. Końcówka seta należała już do Polaków, którzy popisali się asem serwisowym (24:20) i ostatecznie wygraliśmy z wielką Sborną seta (25:23) i cały mecz 3:0!

Kolejne spotkanie już jutro. Zagramy z Kanadyjczykami, z którymi ostatnio przegraliśmy 1:3, a w drugim meczu udało się zwyciężyć 3:2.

Polska - Rosja 3:0 (25:15, 25:23, 25:23)