Narciarstwo alpejskie - PŚ: zwycięstwo Noela na koniec sezonu, Hirscher daleko

• Data publikacji: 17.03.2019, 14:04

Sezon Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim zakończony! Finałowy slalom wygrał Francuz Clement Noel. W całym sezonie najlepszy był 8. raz z rzędu Marcel Hirscher. Dziś jednak Austriak na podium nie stanął. Obok Noela w pierwszej trójce znaleźli się dwaj Szwajcarzy – Ramon Zenhausern i Daniel Yule. Bogatą karierę zakończył dziś Felix Neureuther.

Clement Noel pokonał pierwszy przejazd dzisiejszego slalomu w czasie 54,21 sek. Wyraźnie, bo aż o 0,84 sek., wyprzedzał Szwajcara Ramona Zenhauserna. Na trzeciej pozycji plasował się kolejny Helwet – Daniel Yule. On miał wynik o 0,95 sek. słabszy od młodego Francuza. Dopiero 6. był zwycięzca tegorocznego Pucharu Świata Marcel Hirscher. Austriak tracił 1,43 sek.

W drugim przejeździe jeszcze słabiej spisał się Marcel Hirscher. Najlepszy alpejczyk ostatnich ośmiu sezonów spadł na odległe 14. miejsce. Pojawiają się również plotki, że Austriak myśli o zakończeniu swojej bogatej kariery. Noel utrzymał prowadzenie. Francuz zachował 18 sek. ze swojej przewagi nad Manuelem Fellerem, który awansował z 9. na 2. miejsce. Za Austriakiem ze stratą 0,83 sek. do Noela uplasował się Yule. Zenhausern spadł na 4. miejsce ze stratą ledwie 0,03 sek. do podium.