Taekwondo - Belgian Open: Kowalczuk tryumfuje w Lommel

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 17.03.2019, 12:23

Aleksandra Kowalczuk wywalczyła pierwsze miejsce w kat. +73 kg w rozgrywanym w Belgii kolejnym turnieju z serii Pucharu Świata. Zwycięstwo to dostarczyło Polce kolejne ważne punkty w walce o bezpośrednią kwalifikację na igrzyska z rankingu olimpijskiego.

Belgian Open od tego roku może pochwalić się rangą G2. Nasza mistrzyni Europy do zawodów w mieście Lommel przystąpiła z pozycji najwyżej rozstawionej zawodniczki i nie zawiodła pokładanych w niej nadziei. W pierwszym pojedynku 9:4 wygrała z Hiszpanką Tanią Castineirą, a następnie odprawiła jej rodaczkę, Belen Moran, wygrywając 15:1. Już w półfinale Kowalczuk 11:7 pokonała Turczynkę Sude Bulut, by w pojedynku o złoto, dość pewnie (12:2) rozprawić się z Niemką Loreną Brandl. Poza kolejnym krążkiem, nasza najlepsza taekwondzistka zdobyła też niezwykle ważne punkty do rankingu olimpijskiego, będącego podstawą do kwalifikacji na igrzyska w Tokio.

Niestety żadnemu z pozostałych naszych reprezentantów nie udało się uplasować na podium. Karol Robak (-68 kg) doszedł do ćwierćfinału, gdzie z powodu kontuzji musiał oddać bez walki miejsce w strefie medalowej. Na miejscach 5.-8. turniej zakończyli również Piotr Hatowski (+87 kg), Anika Godel-Chełmecka (-73 kg) i Patrycja Adamkiewicz (-57 kg).