Narciarstwo alpejskie - PŚ: 17 zwycięstw Shiffrin, rewelacyjna juniorka na podium!

• Data publikacji: 17.03.2019, 13:00

Mikaela Shiffrin odniosła 17. zwycięstwo w tym sezonie. Więcej już nie zdobędzie, gdyż dzisiejszy slalom gigant w Soldeu był ostatnim wyścigiem tej zimy, zatem ten wynik będzie nowym rekordem w liczbie zwycięstw w ciągu jednego cyklu. Na podium stanęła dziś wielce utalentowana Nowozelandka Alice Robinson.

Mikaela Shiffrin prowadziła już po pierwszym przejeździe dzisiejszego wyścigu. Rewelacyjna Amerykanka pokonała trasę w czasie 1:09,74, co dawało jej 0,59 sek. przewagi nad świetnie spisującą się w Andorze Niemką Viktorią Rebensburg. Trzecie miejsce zajmowała zaledwie 17-letnia mistrzyni świata juniorek w tej konkurencji, czyli Alice Robinson z Nowej Zelandii. Jedna z najbardziej utalentowanych alpejek na świecie miała 0,84 sek. straty do Shiffrin. Czwarte miejsce z wynikiem o 0,97 sek. słabszym od mistrzyni olimpijskiej miała Petra Vlhova. Słowaczka była przed tymi zawodami jedyną zawodniczką z matematycznymi szansami na odebranie Shiffrin małej Kryształowej Kuli w slalomie gigancie.

W drugim przejeździe pozycję na podium utrzymała Robinson. Przez poważny błąd Viktorii Rebensburg, która spadła na 5. miejsce, udało jej się nawet awansować na 2. miejsce. Tym samym stała się pierwszą od 2002 roku Nowozelandką na podium w Pucharze Świata od Claudii Riegler w 2002 roku. Do triumfującej Shiffrin straciła 0,3 sek. Trzecie miejsce ze stratą 0,41 sek. zajęła Vlhova.

Puchar Świata w slalomie gigancie wygrała więc po raz kolejny Mikaela Shiffrin. Drugie miejsce w tej konkurencji zajęła Petra Vlhova, a trzecie Tessa Worley. W klasyfikacji generalnej wszystkich konkurencji Shiffrin zwyciężyła z przewagą niemal 1000 punktów nad Vlhovą. Trzecie miejsce zajęła Wendy Holdener.