Skoki narciarskie - Blue Bird Tour: Seyfarth z pierwszym zwycięstwem

• Data publikacji: 16.03.2019, 15:02

Juliane Seyfarth jako pierwsza stanęła na najwyższym stopniu podium nowego cyklu Blue Bird Tour, który dziś rozpoczął się w Niżnym Tagile. Niemka w rywalizacji pokonała, dotąd niepowstrzymaną, Maren Lundby i Annę Odine Stroem.

Seyfarth w tym sezonie regularnie stawała na podium, jednak na zwycięstwo przyszło jej czekać od listopada ubiegłego roku, kiedy to pokonała rywalki na skoczni w Lillehammer. W otwierających zawodach rosyjskiego turnieju Niemka latała na 93,5 oraz równe 100 m, pokonując Maren Lundby (90,5 i 92,5 m) o 7,1 punktu. Na trzecim miejscu znalazła się Anna Odine Stroem (89 i 91,5 m), dla której to drugie podium w tym sezonie.

Norweżka o jedyną 0,1 punktu pokonała Katharinę Althaus (88,5 i 93 m), której cenne punkty odjęto za korzystny wiatr pod narty. Na piątej pozycji sklasyfikowana została Eva Pinkelnig (90 i 90,5 m) przed Larą Malsiner (88,5 i 92 m) i Chiarą Hoelzl (87 i 94,5 m). Ósma w dzisiejszych zawodach była Yuki Ito (87 i 90 m), której wyjątkowo udało się pokonać Sarę Takanashi (87 i 90,5 m). Czołówkę konkursu zamknęła Anna Szpynewa (85 i 90 m).

Do Rosji nie pojechały reprezentantki Polski. Początek niedzielnego konkursu przewidziano na godzinę 13:00 czasu polskiego.