Narciarstwo alpejskie - PŚ: ostatni slalom sezonu, dla królowej konkurencji

• Data publikacji: 16.03.2019, 14:35

Mikaela Shiffrin przypieczętowała triumf w klasyfikacji slalomu. Amerykanka wygrała dzisiejsze zawody w Soldeu. Druga w Andorze była Wendy Holdener. Szwajcarka zanotowała minimalną stratę do triumfatorki. Na najniższym stopniu podium, już z dużą stratą, stanęła Petra Vlhova ze Słowacji.

Po pierwszym przejeździe ostatniego slalomu w tym sezonie na prowadzeniu była Wendy Holdener. Szwajcarka pokonała trasę w czasie 53,14 sekundy. Miała przewagę 0,28 sek. nad pewną już triumfu w klasyfikacji tej konkurencji Mikaelą Shiffrin. W zasadzie tylko ona mogła zagrozić Szwajcarce w drugim przejeździe. Trzecia na półmetku Petra Vlhova ze Słowacji traciła już 1,22 sek. Spore szanse na podium miała jeszcze Szwedka Anna Swenn Larsson, tracąca do reprezentantki naszych południowych sąsiadów tylko 0,04 sek.

W drugim przejeździe, czego można się było spodziewać, Shiffrin wysunęła się na prowadzenie. Jej łączny rezultat wyniósł 1:48,15 co było wynikiem o 0,07 sek. lepszym niż ten osiągnięty przez Holdener. Trzecie miejsce ze stratą 1,2 sek. utrzymała Vlhova. Swenn Larsson spisała się nieźle i utrzymała czwartą lokatę, jednak bardzo dobry występ Słowaczki nie pozwolił jej choćby myśleć o podium.