Biathlon - MŚ: złote Norweżki, udany występ Polek!

• Data publikacji: 16.03.2019, 15:09

Reprezentantki Norwegii w składzie - Synnoeve Solemdal, Ingrid Landmark Tandrevold, Tiril Eckhoff, Marte Olsbu Roeiseland zostały mistrzyniami świata w biathlonowej sztafecie 4x6 kilometrów, na trasach szwedzkiego Oestersund. Srebro zdobyły gospodynie, a brąz Ukrainki. Polki zakończyły tę rywalizację na bardzo dobrym 7. miejscu.

Norweskie biathlonistki zdobyły złoty medal MŚ w sztafecie 4x6 kilometrów, pokonując trasę w czasie - 1:12.00.1, oraz zaliczając osiem pudeł na strzelnicy. Na drugim miejscu finiszowały gospodynie Szwedki, które straciły 24,3 sekundy i sześciokrotnie pomyliły się podczas strzelania. Brązowe medale zdobyły rewelacyjne Ukrainki. Nasze wschodnie sąsiadki zaliczyły tylko pięć wpadek na strzelnicy, a do triumfatorek straciły 35,1 sekundy. Na świetnym siódmym miejscu do mety dobiegły Polki. Kinga Zbylut, Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń i Kamila Żuk finiszowały - 1:47.1 za Norwegią, dziewięciokrotnie pudłując.

1. Norwegia (Synnoeve Solemdal, Ingrid Landmark Tandrevold, Tiril Eckhoff, Marte Olsbu Roeiseland) - 1:12.00.1/1+8
2. Szwecja (Linn Persson, Mona Brorsson, Anna Magnusson, Hanna Oeberg) - +24.3/0+6
3. Ukraina (Anastasiya Merkushyna, Vita Semerenko, Yuliia Dzhima, Valj Semerenko) - +35.1/0+5
4. Niemcy (Vanessa Hinz, Franziska Hildebrand, Denise Herrmann, Laura Dahlmeier) - +35.6/1+14
5. Rosja (Evgeniya Pavlova, Svetlana Mironova, Uliana Kaisheva, Ekaterina Yurlova-Percht) - +43.6/0+12
6. Słowacja (Ivona Fialkova, Terezia Poliakova, Anastasiya Kuzmina, Paulina Fialkova) - +53.1/0+9
7. Polska (Kinga Zbylut, Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Kamila Żuk) - +1:47.1/0+9