Mistrzostwa świata w biathlonie - Oestersund 2019: dzień 8. [ZAPIS LIVE]

Mistrzostwa świata w biathlonie - Oestersund 2019: dzień 8. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 16.03.2019, 12:56

Sobota jest przedostatnim dniem Mistrzostw Świata w biathlonie! Dziś pora na rozdanie medali w sztafetach kobiet, które rozpoczną się o 13:15 oraz sztafetach mężczyzn, które ruszą o 16:30. Na lepszy wynik liczymy u kobiet. Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja.

 

13:15 - Sztafeta kobiet 4x6 kilometrów - Polska (Kinga Zbylut, Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Kamila Żuk)

 

16:30 - Sztafeta mężczyzn 4x7,5 kilometra - Polska (Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Mateusz Janik)

 

 

Relacja na żywo

To wszystko na dziś z Oestersund. Zapraszamy na jutro na biegi ze startu wspólnego.

Polacy zakończyli rywalizację na 16. miejscu.

Norwegowie zostali mistrzami świata w sztafecie. Srebrne medale wywalczyli Niemcy, a brązowe Rosjanie.

Johannes Boe tylko raz spudłował, a to oznacza, że Norwegów już nikt nie dogoni i to oni sięgną po złote medale. Srebro najprawdopodobniej przypadnie Niemcom. Benedikt Doll ma 51 sekund straty do Boe, ale aż 34 sekundy przewagi nad Rosjaninem Aleksandrem Łoginowem. Fatalnie zaprezentował się Martin Fourcade, który zanotował aż dwie rundy karne i Francuzi spadli na szóste miejsce. Niestety, dodatkowe 150 m musiał przebiec Mateusz Janik i Polska spadła na 16. miejsce.

Johannes Thingness Boe powiększył przewagę nad rywalami. Niemiec Benedikt Doll i francuz Martin Fourcade tracą do znakomitego Norwega już prawie minutę. Mateusz Janik dobierał tylko raz i przesunął naszą sztafetę na 13. pozycję.

Mateusz Janik wyruszyła na trasę na 15. miejscu ze stratą 2:25 do liderów.

Przed nami ostatnia zmiana. Po trzech prowadzą Norwegowie, którzy o 43 sekundy wyprzedzają Francuzów i Niemców.

Tarjei Boe dobrał dwa naboje, ale słabo zaprezentował się Desthieux, który zaliczył karną rundę. W tej chwili Norwegowie mają przewagę 37 sekund nad Francuzami. Trzecie miejsce zajmują Niemcy, u których biegnie teraz Arnd Peiffer. Andrzej Nędza-Kubiniec znów nie pomylił się ani razu i utrzymuje 15. lokatę, a strata Polaków to już dwie minuty.

Tarjei Boe skorzystał na jednym błędzie Simona Desthieux i odskoczył Francuzowi na osiem sekund. Na trzeciej pozycji ze stratą 37 sekund na trasę wybiegł Szwed Martin Ponsiluoma. Andrzej Nędza-Kubiniec strzelał bezbłędnie i utrzymał 15. miejsce.

Kolejność po dwóch zmianach wygląda następująco: prowadzą Francuzi przed Norwegami i Szwedami. Polacy plasują się na 15. lokacie.

Po czwartym strzelaniu na czele są Francuzi przed Norwegami i Austriakami. Polacy wciąż na 16. pozycji.

Najlepiej strzelał teraz Quentin Fillon Maillet, dzięki czemu Francuzi wyszli na prowadzenie. Grzegorz Guzik był bezbłędny i zajmuje 16. miejsce.

Po pierwszej zmianie prowadzą Rosjanie przed Włochami i Francuzami. Polacy biegną na 15. pozycji.

Po drugim strzelaniu pierwszy na trasę wybiegł Kanadyjczyk Christian Gow, który był bezbłędny. Na drugie miejsce przesunął się Norweg Lars Helge Birkeland. Łukasz Szczurek był tym razem bezbłędny i awansował na 20. miejsce.

Łukasz Szczurek dwukrotnie dobierał i zajmuje 24. miejsce.

Po pierwszym strzelaniu na prowadzeniu dość niespodziewanie są Koreańczycy za sprawą Timofeja Łapszina. Na drugim miejscu jest Włoch Lukas Hofer, a na trzecim Rosjanin Matvej Jelisejew.

Zawodnicy są już na trasie. Do biegu wystartowało 26 sztafet, a wśród nich Polacy. Na pierwszej zmianie biegnie Łukasz Szczurek.

Wracamy do relacji z Oestersund. Już za chwilę start wyścigu sztafetowego mężczyzn.

Na razie to koniec naszej relacji. O 16:30 powrócimy ze sztafetą mężczyzn. Serdecznie zapraszamy!

Francja zajęła ósme miejsce. Za nimi uplasowały się zawodniczki z USA i Włoch.

Bardzo dobre miejsce polskiej sztafety! Kamila Żuk kończy bieg na siódmym miejscu! Nasza reprezentacja miała łącznie dziewięć dobierań.

Złoty medal dla Norweżek! Srebro powędruje do Szwedek, które zawaliły ostatnie strzelanie. Brąz dla świetnie spisujących się na strzelnicy Ukrainek - dobierały tylko pięć razy!

Kamila Żuk wyprzedziła zawodniczkę Stanów Zjednoczonych i jest na siódmym miejscu! Dahlmeier wygrała walkę z Rosjanką o czwartą pozycję.

Kamila Żuk bezbłędna i ma jedenaście sekund przewagi nad Braisaz.

Norweżka Marthe Olsbu Roeiseland na pierwszym miejscu po ostatnim strzelaniu! Oeberg z trzema dobieranymi, a Semerenko z jednym. Na czwartym miejscu są już Rosjanki. USA zalicza dwie karne rundy.

Kamila Żuk wciąż na ósmej pozycji. Polka raz dobierała nabój. Duże problemy miała Laura Dahlmeier, jednak obroniła się przed karną rundą.

Na pierwszym strzelaniu Oeberg z dwoma dobieraniami i utrzymuje swoją pozycję. Dreissigacke traci do niej 20 sekund. Za nią jest Marthe Olsbu Roeiseland z jednym dodatkowym strzałem.

Na ostatniej zmianie Szwedki zdecydowanie prowadzą przed USA - 17 sekund. Trzeci zespół Ukrainy ma stratę 40 sekund! Polki na ósmym miejscu.

Świetnie radzi sobie Kaisheva - Rosjanka przesunęła się o trzy pozycje i jest na piątej lokacie.

Magdalena Gwizdoń z dwoma dobieraniami. Do ósmej Herrmann Polka traci 12 sekund. Włoszki spadły na szóste miejsce.

Włoszki tracą biegowo do pozostałych zawodniczek z pierwszej piątki. Po strzelaniu w stójce, na pierwszym miejscu Szwedka Magnusson. Ma 14,5 sekundy przewagi nad Stanami Zjednoczonymi.

Reid, Runggaldier, Magnusson oraz Dzhima - one również świetnie poradziły sobie w trakcie strzelania.

Doskonale Magdalena Gwizdoń - bezbłędne strzelanie i przesuwamy się w stawce na siódme miejsce.

USA przed Włoszkami i Ukrainą na drugiej zmianie. Do tego grona dołączają jeszcze Szwecja oraz Norwegia i te pięć zespołów ma już sporą przewagę nad resztą stawki. Polki wciąż na ósmej pozycji. Na trasę wybiegła Magdalena Gwizdoń.

Nieudane strzelanie Celii Aymonier - z szóstej pozycji spadła na osiemnastą.

Monika Hojnisz świetnie spisała się na drugim strzelaniu! Polka zachowała czyste konto i przesunęła się na ósme miejsce!

Włoszka bezbłędna po raz kolejny i ma już ponad 13 sekund przewagi nad Ukrainą! Szwecja nie zakończy tego biegu z czystym kontem - jedno dobieranie Brorsson.

Jedyna drużyna bez dobierania to reprezentacja Szwecji! Obecnie zajmuje czwarte miejsce, tuż za Ukrainkami.

Francja zdecydowanie poprawiła swoją pozycję. Celia Aymonier nadrobiła aż dziewięć pozycji (6. lokata)!

Gontier i Egan jako pierwsze wybiegają ze strzelnicy. Tym razem bezbłędnie oba zespoły. Monika Hojnisz z jednym dobieraniem. Hildebrand z aż trzema dodatkowymi strzałami.

Niespodzianką są niskie lokaty Niemek i Francuzek. Plasują się w okolicach 14. i 15. miejsca.

Czeszki po dwóch strzelaniach mają już trzy karne rundy i są na ostatniej pozycji. Po pierwszej zmianie na prowadzeniu Włoszki przed Ukrainą i USA. Polki na 17. lokacie.

Lisa Vittozzi z trzema dobieraniami na drugim strzelaniu! Na prowadzeniu bezbłędne Ukrainki i Szwedki. Kinga Zbylut uzbierała łącznie pięć dodatkowych strzałów.

Na pierwszym strzelaniu Kinga Zbylut musiała dwa razy dobierać i zajmuje 16. miejsce. Najlepiej poradziły sobie sztafety: USA, Ukrainy, Kazachstanu oraz Francji.

Na pierwszej zmianie w polskiej ekipie biegnie Kinga Zbylut. Zmieni ją Monika Hojnisz. Później do walki ruszy Magdalena Gwizdoń, a na ostatnim okrążeniu zobaczymy Kamilę Żuk.

Już za chwilę rozpoczniemy zmagania na biathlonowej trasie. W sztafecie Włoch nie ma Dorothea Wierer. Co ciekawe, na starcie zobaczymy po raz 15. w tej konkurencji na mistrzostwach świata Magdalenę Gwizdoń.

Do rozpoczęcia kobiecej rywalizacji jeszcze około 20 minut. Z zaszczytnym numerem 1 na trasę wybiegną Niiemki - Vanessa Hinz, Franziska Hildebrand, Denise Hermann i Laura Dahlmeier. Polki na starcie z numerem 19.

Radosław Kępys

Mam 27 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wcześniej od 2015 roku pisałem dla igrzyska24.pl. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo, pływanie, siatkówkę i siatkówkę plażową, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.