Indian Wells: Kubot i Melo w finale!

• Data publikacji: 16.03.2019, 02:17

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali w półfinale Mastersa Novaka Djokovica i Fabio Fogniniego! Debliści w finale spotkają się Mekticem i Zeballosem.

Półfinałowy pojedynek był dla polsko-brazylijskiej pary wyzwaniem. Po drugiej stronie siatki stanęli wymagający przeciwnicy - Djokovic i Fognini. Jednak stawką była gra w finale tego prestiżowego turnieju. Przed Kubotem i Melo była kolejna okazja do tego, by zapisać się w historii tenisa ze świetnym wynikiem.

Pierwszy set był najdłuższy, najbardziej wyrównany i najtrudniejszy dla obu debli. Polak i jego partner w grze rozpoczęli walkę z Serbem i Włochem od przytupu. Przełamali ich już w pierwszym gemie całego meczu i przez długi czas utrzymywali tę przewagę. Dopiero w dziesiątym gemie partii Nole i Fognini odrobili stratę do szóstego debla Indian Wells. Doprowadzili w ten sposób do tego, że rozstrzygnąć losy seta musieli w tiebreaku. W nim, po kilku mini breakach, których stosunek wyniósł 3:2 z korzyścią da polsko-brazylijskiej pary, to właśnie Kubot i Melo zwyciężyli pierwszą partię 7:6.

W drugiej odsłonie spotkania nastąpiło wyrównanie w setach. Rozjuszeni takim tokiem wydarzeń Djokovic i jego towarzysz, sięgnęli po dwa przełamania, nie dając rywalom dojść do słowa. Pozwolili im na ugranie zaledwie dwóch gemów przy własnym podaniu. Wygrana Serba i Włocha doprowadziła do super tiebreaka. Po równie zaciętej walce, co w pierwszej partii, to Melo i Kubot okazali się lepsi od swoich przeciwników po drugiej stronie siaki, pokonując ich 10:6.

Ł. Kubot/M. Melo - N. Djokovic/F. Fognini 2:1 (7:6(5) 2:6 10:6)