Skoki narciarskie - Raw Air: Kobayashi znów najlepszy, czterech Polaków w konkursie

• Data publikacji: 15.03.2019, 18:35

Turniej Raw Air wszedł w ostatnią faze, której głównym bohaterem jest skocznia mamucia w Vikersund. Najlepszym skoczkiem kwalifikacji na HS240 okazał się Ryoyu Kobayashi, który o 2 m pokonał Stefana Krafta. Kwalifikacje do konkursu głównego wywalczyła czwórka Polaków.

Choć rozmiar skoczni w Vikersund to aż 240 m, większość zawodników miała dziś problem z pokonaniem znajdującego się na dwusetnym metrze punktu K. Tym bardziej spektakularny był lot Stefana Krafta, który zakończył się na 230. metrze. Austriak długo nie zagrzał jednak miejsca na pozycji lidera, bowiem startujący tuż po nim Ryoyu Kobayashi poszybował o dwa metry dalej, wydzierając Austriakowi zwycięstwo. Japończyk nie odebrał mu jednak prowadzenie w klasyfikacji ogólnej turnieju - Kraft wciąż ma 6,6 punktu przewagi nad Kobayashim.

Plasujący się na trzecim miejscu Markus Eisenbichler w swoim skoku uzyskał 221 m, wyprzedzając Timiego Zajca (219,5 m) o 1,9 pkt. Na piątej lokacie znalazł się Dimitri Wasiliew, który po próbie na 224 m długo stał na miejscu dla lidera konkursu. Na szóstej pozycji sklasyfikowany został najlepszy z Polaków Dawid Kubacki (214,5 m), przed Anttim Aalto (214,5 m) i Robertem Johanssonem (212 m). Najlepszą '10' domknęli Constatnit Schmid (212,5 m) i Johann Andre Forfang (210 m).

Na przyzwoitym 12. miejscu zawody ukończył Piotr Żyła (210,5 m), zaś odpowiednio na 19. i 20 miejscu znaleźli się Kamil Stoch (202,5 m) i Jakub Wolny (202,5 m). Poza konkursem głównym znaleźli się Stefan Hula (186,5 m) i Paweł Wąsek (180,5 m).