World Tour: dwa polskie duety w ćwierćfinale!

• Data publikacji: 14.03.2019, 19:00

Świetnie spisują się Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Grzegorz Fijałek i Michał Bryl w czterogwiazdkowym turnieju rangi World Tour, który odbywa się w Doha. Oba polskie duety wygrały dziś swoje mecze i awansowały do najlepszej "8" zawodów.

Kantor i Łosiak w 1/8 finału zmierzyli się z Kanadyjczykami Samem Pedlowem i Samem Schachterem. Pierwsza partia tego spotkania była niezwykle wyrównana i zakończyła się dopiero po grze na przewagi. W niej lepsi byli nasi reprezentanci, którzy zwyciężyli do 21. Drugi set przysporzył nam znacznie mniej emocji. Nasz najlepszy duet w pełni kontrolował to co się dzieje na piasku i wygrał do 14, a w całym meczu 2:0.

Nieco więcej problemów sprawiła Grzegorzowi Fijałkowi i Michałowi Brylowi para austriacka - Robin Seidl i Phillip Waller. Przeciwnicy na przerwę techniczną w pierwszym secie schodzili przy dwupunktowym prowadzeniu 11:9 i Polacy musieli gonić wynik. Ta sztuka im się udała. W końcówce inauguracyjnej partii nasi siatkarze najpierw doprowadzili do remisu, a następnie zdobyli dwa "oczka" przewagi, które okazały się kluczowe w kontekście zwycięstwa (21:19). Biało - czerwoni znacznie lepiej zaczęli drugi set. Od początku dyktowali warunki gry, czego efektem było kilkupunktowe prowadzenie. Przy stanie 20:15 Fijałek i Bryl mieli 5 piłek meczowych, ale zdołali wykorzystać dopiero ostatnią, doprowadzając kibiców do szybszego bicia serca. Ostatecznie więc zwyciężyli 2:0 i w ten sposób w całym turnieju nie stracili nawet seta.

Znani są również ćwierćfinałowi przeciwnicy biało - czerwonych. Kantor i Łosiak zmierzą się z Amerykanami Philipem Dalhauserem i Nicholasem Lucena, natomiast rywalami Fijałka i Bryla będą reprezentanci gospodarzy - Cherif i Tijan.