Biathlon - MŚ: historyczne złoto dla Norwegii!

• Data publikacji: 14.03.2019, 17:56

Reprezentanci Norwegii - Johannes Thingnes Boe i Marte Olsbu Roeiseland wygrali pierwszą w historii mistrzostw świata pojedynczą sztafetę mieszaną. Niestety fatalnie spisali się Biało-Czerwoni, którzy zajęli ostatnie 23. miejsce.

Na starcie dzisiejszej rywalizacji stanęło aż 29 reprezentacji, w tym Polacy w składzie: Kinga Zbylut i Andrzej Nędza-Kubiniec. Zaczęło się dla nas całkiem dobrze, gdy po pierwszym strzelaniu Kinga była siódma, a chwilę potem nawet piąta. Jednak do strefy zmian dobiegała na ostatnim 28. miejscu, po fatalnym występie na strzelnicy. Jeszcze gorzej spisywał się Nędza-Kubiniec, który po kolejnym strzelaniu tracił coraz więcej, a my byliśmy za takimi potęgami jak Belgia i Mołdawia. Ostatecznie polski duet zakończył zawody na ostatniej 23. pozycji, wyprzedzając zdublowane ekipy Słowacji, Słowenii, Litwy, Belgii i Grecji, która w ogóle nie wystartowała.

Złoty medal zdobyli zaś Norwegowie - Johannes Thingnes Boe i Marte Olsbu Roeiseland, którzy pokonali trasę w czasie - 35:43.2, zaliczając sześć pomyłek na strzelnicy. Drugie miejsce zajęli Włosi - Lukas Hofer i Dorothea Wierer. Oni dobiegli do mety ze stratą - 13,4 sekundy oraz pięciu pudeł. Skład podium uzupełnili Szwedzi - Sebastian Samuelsson i Hanna Oeberg, finiszując dokładnie 20 sekund za Norwegią i aż ośmiokrotnie myląc się podczas strzelania.