Paryż-Nicea: Yates wygrywa, Kwiatkowski trzeci! Polak wciąż liderem!

• Data publikacji: 14.03.2019, 16:37

Piątym etapem wyścigu Paryż-Nicea była nieco ponad 25-kilometrowa jazda indywidualna na czas. Najlepszy na odcinku wokół Barbentane był Brtyjczyk Simon Yates. Trzecie miejsce zajął Michał Kwiatkowski i zachował pozycję lidera wyścigu.

Krótka, licząca 25,5 kilometra "czasówka" w okolicy miejscowości Barbentane była 5. etapem wyścigu Paryż-Nicea. Najlepszy na tym wymagającym głównie szybkości płaskim odcinku był Simon Yates (Wielka Brytania, Mitchelton-Scott). Brytyjczyk dotarł do mety w czasie 30 minut i 26 sekund. Drugie miejsce zajął Nils Pollit (Niemcy, Katusha), a na trzecim miejscu uplasował się dziś Michał Kwiatkowski (Polska, Sky). Nasz reprezentant stracił 11 sekund do zwycięzcy.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie obronił Kwiatkowski. Ma w tej chwili 19 sekund przewagi nad Eganem Bernalem (Kolumbia, Sky). Paweł Poljański (Polska, Bora-Hansgrohe) zajął dziś 96. miejsce.