Mistrzostwa świata w biathlonie - Oestersund 2019: dzień 7. [ZAPIS LIVE]
Sebastian Krystek/PZBiath

Mistrzostwa świata w biathlonie - Oestersund 2019: dzień 7. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 14.03.2019, 13:04

Przed nami siódmy dzień startów na mistrzostwach świata w biathlonie w szwedzkim Oestersund. Dziś rywalizacja pojedynczych sztafet mieszanych, również z udziałem Polaków. Nasz kraj reprezentować będą Kinga Zbylut i Andrzej Nędza-Kubiniec.

 

Program dnia:

 

17:10 - pojedyncza sztafeta mieszana (Polska - Kinga Zbylut, Andrzej Nędza-Kubiniec)

Relacja na żywo

To tyle na dziś, dziękujemy i do następnego razu!

Polska finiszuje na ostatniej 23. pozycji - (+5:26.2). Słowacja, Litwa, Słowenia, Rumunia i Belgia zostały zdublowane, zaś Grecja w ogóle nie wystartowała.

Tak jest! Norwegia mistrzem świata! Ich czas to - 35:43.2. Srebro dla Włochów (+13,4), a brąz dla Szwedów (+20,0).

Po ostatnim strzelaniu, w takiej samej kolejności ruszyli w kierunku mety, chyba wszystko już jest jasne?!

W tej chwili liderem Boe - 29:06.7, a za jego plecami Hofer (+1,8) i Samuelsson (+9,0). Nędza-Kubiniec na 23. miejscu, gdyż reszta została już zdublowana.

Na trasę ponownie wybiegli panowie, za kilka minut rozdane zostaną pierwsze w historii tej konkurencji medale MŚ!

Marthe Roeiseland wyprzedza Wierer i to Norwegia wychodzi na czoło stawki. Na trzecim miejscu Szwedzi, po dobrym występie Hanny Oeberg.

Dorothea Wierer wyprowadza Italię na ponowne prowadzenie. Za nią są Lisa Hauser z Austrii oraz Denise Herrmann z Niemiec. Jeśli chodzi o Polkę, to sytuacja nie jest dobra, ale Kinga stara się gonić rywalki. Udało się z Belgijką, która została zdublowana, a w zasięgu jest jeszcze Rumunka.

A na trasę znów wybiegają panie!

Trochę się pozmieniało po kolejnym pobycie na strzelnicy. Ukraińcy na prowadzeniu, a za nimi Francja oraz Austria. Polska nadal na końcu stawki.

Na trzecim strzelaniu melduje się męska zmiana. Prowadzi Lukas Hofer (Włochy - 12:31.1), przed Norwegiem Johannesem Boe (+2,9) i Rosjaninem Matveyem Eliseevem (+3,6). Andrzej Nędza-Kubiniec... na ostatnim miejscu.

Niestety do strefy zmian Kinga dobiega dopiero na 18. pozycji. Polka totalnie się pogubiła na strzelnicy. Liderami Włosi, przed Francuzami i Ukrainą.

Po przebiegnięciu 2,6 km i strzelaniu na bardzo dobrym 5. miejscu jest Kinga Zbylut. Prowadzą Norwegowie, przed Francją i Ukrainą.

I ruszyli, a jako pierwsze kobiety. Po 1,1 km na prowadzeniu Denise Hermann, a Kinga Zbylut jest 7.

Witamy i zapraszamy na naszą relację. Już za chwilę start pojedynczych sztafet mieszanych. Polacy z 11-tym numerem startowym.

Tzw. "supermikst" debiutuje na mistrzostwach świata. Na starcie aż 29 reprezentacji wraz z Polską. Ostatnie zmagania w PŚ wygrali Włosi i to właśnie Dorothea Wierer z Lukasem Hoferem będą głównymi kandydatami do złota. Oprócz nich na pewno: Niemcy, Francuzi, Norwegowie i Austriacy. My liczymy na powtórkę wyniku z PŚ czyli co najmniej 9. miejsce Biało-Czerwonych.

Relację z siódmego dnia zmagań w Oestersund rozpoczniemy punkt 17:10. Zapraszamy i do zobaczenia!

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Get Well Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.