ATP Indian Wells: rewelacyjny Hurkacz w ćwierćfinale!

• Data publikacji: 13.03.2019, 22:49

Hubert Hurkacz jest w życiowej formie i osiąga życiowe wyniki! Polak awansował do ćwierćfinału jednego z najważniejszych turniejów w sezonie, czyli Mastersa w Indian Wells! Pokonał dziś wyżej notowanego Kanadyjczyka Denisa Shapovalova w trzech setach.

Hubert Hurkacz przystępował do meczu z Denisem Shapovalovem po sprawieniu dwóch niespodzianek w tym turnieju. W drugiej rundzie pokonał półfinalistę Australian Open Lucasa Pouille'a, a wczoraj drugi raz z rzędu okazał się lepszy w bezpośrednim starciu od Kei Nishikori – Japończyka notowanego w pierwszej dziesiątce rankingu ATP. Dlatego też, choć Shapovalov w młodszym wieku osiągnął już lepsze wyniki od Polaka, a w trwającym turnieju jest rozstawiony z 25. numerem, przed dzisiejszym meczem ciężko było wskazać faworyta. Polak pokazał w ostatnich dniach, że jest w świetnej dyspozycji i może wygrać z każdym.

Dzisiejsze spotkanie było bardzo wyrównane. W pierwszym secie żaden z tenisistów nie zdołał wywalczyć przewagi przełamania. Okazję do tego miał w końcówce partii Shapovalov, jednak Hurkacz świetnie się wybronił. Set rozstrzygnął się więc w tiebreaku. Od początku przeważał w nim wrocławianin. Wygrał go pewnie – 7-3.

Na początku drugiej odsłony spotkania obydwaj tenisiści mieli problem z utrzymaniem własnego podania. Niestety z serii trzech breaków zwycięsko wyszedł tenisista urodzony w Tel Awiwie. Dodało mu to pewności siebie i w efekcie już po kilku minutach cieszył się z wyrównania. Wygrał tego seta 6-2.

Decydująca partia rozpoczęła się od przełamania dla naszego tenisisty. Polak grał bardzo konsekwentnie i zachowywał spokój. W 8. gemie Shapovalov mógł odrobić straty, jednak nie udało mu się to. Po chwili Kanadyjczyk po raz w drugi w tym secie stracił swoje podanie, a Hubert Hurkacz mógł wznieść ręcę w geście triumfu! Polak w pierwszym ćwierćfinale turnieju ATP Tour i to od razu w jednym z najważniejszych!

W ćwierćfinale Polaka czeka najprawdopodobniej starcie z samym Rogerem Federerem. W momencie gdy kończył się mecz Hurkacza z Shapovalovem Szwajcar prowadził 1-0 w setach z Brytyjczykiem Kylem Edmundem.

Hubert Hurkacz (POL) – Denis Shapovalov (CAN) [25] 7-6(3) 2-6 6-3