Biathlon - MŚ: Peiffer zwycięzcą. Boe na dziewiątym miejscu

• Data publikacji: 13.03.2019, 18:02

Arnd Peiffer zwyciężył w biegu indywidualnym mężczyzn na 20 kilometrów w kolejnym dniu zmagań w Oestersund na mistrzostwach świata. Johannes Boe po raz kolejny nie miał szczęścia i tym razem zajął dopiero dziewiąte miejsce!

Arnd Peiffer rozpoczął ten bieg znakomicie. Widać było, że dobrze czuł się zarówno na trasie rywalizacji, jak i na strzelnicy. Jako jeden z dwóch zawodników w całej stawce, zachował czyste konto, choć nie była to prosta sprawa. Wiatr rozdawał dzisiaj karty, ponieważ przez kilka minut potrafił kręcić w różnych kierunkach, by po chwili praktycznie ustał. Niemiec wykorzystał swoją szansę i spisał się perfekcyjnie! Do ostatniego strzelania, jego najgroźniejszym przeciwnikiem był Andrejs Rastorgujews, który nieznacznie go wyprzedzał. Jednak popełnił on dwie pomyłki, które zepchnęły Łotysza na niższą lokatę. Ostatecznie ukończył on bieg na 13. miejscu.

Ponad minutę za plecami Peiffera uplasował się Wladimir Iliev. Bułgar miał zaledwie jedną pomyłkę, a trzeciego zawodnika - Tarjei Boe wyprzedził o sekundę. Można powiedzieć, że przegranym tego biegu jest Sebastian Samuelsson. Gdyby nie pudło w trakcie trzeciego strzelania, to możliwe, że Szwed zająłby medalową pozycję. Ostatecznie zajął czwartą lokatę i stracił 26 sekund do brązowego medalu.

Trzy błędy na strzelnicy i dwie minuty straty do Peiffera - to dzisiejszy dorobek Johannesa Boe. Norweg fatalnie rozpoczął strzelanie i choć starał się nadrobić to biegowo, to nie był w stanie zniwelować tej różnicy. Zajął dziewiątą pozycję tuż za Vetle Christiansenem. Jeszcze gorzej poszło Martinowi Fourcadowi, który ukończył rywalizację na 39. miejscu! Francuz miał doliczone aż cztery minuty karne i do pierwszego miejsca stracił 5:46 minut!

Polacy nie zachwycili w tym biegu. Łukasz Szczurek był dzisiaj najlepszym z naszych zawodników. Stracił do zwycięzcy siedem minut i zajął 50. pozycję. Andrzej Nędza-Kubiniec był od niego gorszy o 43 sekundy (57.). Natomiast Grzegorz Guzik wypadł najgorzej i uplasował się na 70. miejscu.