Mistrzostwa świata w biathlonie - Oestersund 2019: dzień 6. [ZAPIS LIVE]

Mistrzostwa świata w biathlonie - Oestersund 2019: dzień 6. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 13.03.2019, 14:59

Wczoraj Hanna Oeberg sięgnęła po tytuł mistrzyni świata w biathlonowym biegu indywidualnym. Dziś na trasy w Oestersund ruszą panowie, by rozstrzygnąć między sobą o podziale medali w tej konkurencji. Czy pogromcę - tak jak w niedzielę w biegu pościgowym - znajdzie Johannes Boe? Przekonają się o tym Państwo w w naszej relacji LIVE, która rozpocznie się o godzinie 16:10.

 

16:10 - Bieg indywidualny mężczyzn - Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec

 

 

Relacja na żywo

To już wszystko na dziś. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

Ostatecznie Łukasz Szczurek zajął 50. pozycję, Andrzej Nędza-Kubiniec 57., a Grzegorz Guzik 70.

Na mecie są również pozostali Polacy. Łukasz Szczurek był dzisiaj najlepszym z naszych zawodników. Stracił do zwycięzcy siedem minut. Andrzej Nędza-Kubiniec był od niego gorszy o 43 sekundy. Natomiast Grzegorz Guzik wypadł najgorzej - Niemiec wyprzedził go o dziewięć i pół minuty.

Vetle Christiansen jest drugim zawodnikiem obok Peiffera z czystym kontem i zajął dzisiaj ósma pozycję.

Tarje Boe wyprzedza Samuelssona i zajmuje trzecie miejsce! Pierwsze przypadło dziś znakomitemu Peifferowi, który był bezbłędny. Srebro powędruje do Wladimira Ilieva z jedną pomyłką.

Andrzej Nędza-Kubiniec na ostatnim strzelaniu był bezbłędny. On oraz Łukasz Szczurek popełnili po trzy błędy na strzelnicy.

Grzegorz Guzik po 62. zawodnikach, którzy już ukończyli dzisiejsze zmagania, zajmuje 48. pozycję z sześcioma pudłami i startą dziewięciu i pół minuty do Peiffera.

Dobrze biegnie Tarje Boe, który z tylko jednym niecelnym strzałem, zmierza już do mety. Norweg może zepchnąć Samuelssona z trzeciej pozycji.

Martin Fourcade z czteroma pudłami stracił do Peiffera 5:46! Łukasz Szczurek na ostatnim strzelaniu raz się pomylił i będzie miał łącznie na swoim koncie o jedną pomyłkę mniej od Francuza.

Andrzej Nędza-Kubiniec powtórzył poprzednie wyniki, a więc raz spudłował. Przed nim jeszcze ostatnie strzelanie.

Johannes Boe już na mecie. Stracił do Peiffera aż dwie minuty i jak na razie zajmuje siódmą pozycję. Samuelssona wyprzedził Iliev, który zajmuje drugą pozycję.

Andrejs Rastorgujews popsuł ostatnie strzelanie - dwa razy się pomylił i do Peiffera traci 1:55!

Johannes Boe tym razem bez żadnego błędu na strzelnicy.

Andrzej Nędza-Kubiniec z dodatkową minutą na swoim koncie. Łukasz Szczurek w trakcie trzeciej wizyty był bezbłędny. Grzegorz Guzik w ostatnich pięciu strzałach, raz się pomylił i zmierza już do mety.

Na ostatnim strzelaniu Martin Fourcade popełnia jeszcze jeden błąd, co daje mu łącznie cztery pomyłki w dzisiejszym biegu.

Za Samuelssonem znaleźli się również Hofer oraz Desthieux.

Linię mety przekroczył już Arnd Peiffer oraz Sebastian Samuelsson. Niemiec znacznie wyprzedził Szweda i teraz pozostaje mu czekać na czasy pozostałych zawodników.

Łukasz Szczurek popełnia jeden błąd na drugim strzelaniu.

Andrzej Nędza-Kubiniec raz spudłował w trakcie swojej pierwszej wizyty na strzelnicy. Grzegorz Guzik z dwoma karnymi minutami. Johannes Boe na trzecim strzelaniu również popełnia błąd! A więc nie będzie medalu dla Norwega! Zdecydowanym faworytem do złota wydaje się Arnd Peiffer. Zagrozić może mu Andrejs Rastorgujews.

Martin Fourcade w końcu bezbłędnie. Jednak do pierwszego po trzech strzelaniach Peiffera traci już niespełna trzy minuty!

Grzegorz Guzik nie poradził sobie dobrze na kolejnym strzelaniu - popełnił dwa błędy, a łącznie ma ich już trzy. Johannes Boe popełnił tyle samo błędów w trakcie drugiej wizyty na strzelnicy, co Polak!

Łukasz Szczurek już po swoim pierwszym strzelaniu. Poszedł w ślady Grzegorza Guzika i doliczono mu dodatkową minutę. Rywalizację rozpoczął również Andrzej Nędza-Kubiniec.

Martin Fourcade ma na swoim koncie już drugą dodatkową minutę. Podobnie jak Rosjanin Aleksandr Loginov. Po trzecim strzelaniu, mimo większej liczby pomyłek, Simon Desthieux wyprzedził Samuelssona i jest tuż za Peifferem!

Grzegorz Guzik w pierwszej próbie na strzelnicy zaliczył jedno pudło. Wiatr skutecznie utrudnia biathlonistom dzisiejsze próby. Jego ofiarą padł również Samuelsson, który w trakcie trzeciego strzelania popełnił jeden błąd.

Johannes Boe wybiega z pierwszego strzelania na pierwszej pozycji i bez żadnego błędu. Lucas Hofer nie utrzymał swojej skuteczności i notuje jedno pudło.

Martin Fourcade zaliczył jedno pudło i zajmuje odległe miejsce. Peiffer po drugiej wizycie na strzelnicy ma dziesięć dobrych, skutecznych strzałów i prowadzi.

Julian Eberhard z trzema pudłami i wydaje się, że traci szansę na dobry wynik w dzisiejszej rywalizacji. Tymczasem Sebastian Samuelsson również podczas drugiego strzelania, utrzymuje czyste konto.

Na trasę wyruszył Grzegorz Guzik, a tuż za nim Johannes Boe. Aleksandr Loginov z jedną dodatkową minutą doliczoną do czasu.

Arnd Peiffer wykorzystał bezwietrzne warunki i trafił 5/5! Simon Desthieux bierze przykład z Niemca i wyprzedził go o osiem sekund.

Na trasie pojawili się już m.in. Loginov, Eberhard, Samuelsson, i Peiffer. Szwed, podobnie jak Moravec był bezbłędny na pierwszym strzelaniu i wyprzedził go o cztery sekundy.

Bezbłędny na razie jest Ondrej Moravec, który zdecydowanie prowadzi przed resztą stawki.

Przypomnijmy, że tak samo, jak w biegu kobiet, zamiast karnych 150 metrów doliczana jest minuta do czasu zawodnika.

O 16:36 wystartuje pierwszy z Polaków - Grzegorz Guzik. 10 minut później wyruszy Łukasz Szczurek, a Andrzej Nędza-Kubiniec o 16:55.

Zaczynamy naszą relację! Czy Johannes Boe wygra dzisiejszy bieg, czy jego plany znowu ktoś pokrzyżuje? O tym przekonamy się już niedługo!. Jako pierwszy na trasę wybiegł Nikita Porshnev.

Znamy już podział numerów startowych na dzisiejszy bieg. W stawce jest trzech Polaków - z numerem 52 wyruszy Grzegorz Guzik, z 73. Łukasz Szczurek, a jako 91. Andrzej Nędza Kubiniec. Przypominamy, że początek relacji o 16:10!

Radosław Kępys

Mam 27 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wcześniej od 2015 roku pisałem dla igrzyska24.pl. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo, pływanie, siatkówkę i siatkówkę plażową, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.