Narciarstwo alpejskie – PŚ: Paris najlepszy w Soldeu, Feuz w sezonie

• Data publikacji: 13.03.2019, 11:14

W Soldeu rozpoczęły się finałowe zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. W każdym z wyścigów od dziś do niedzieli wystąpi nie więcej, niż 25 najlepszych zawodników w klasyfikacji danej konkurencji. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zjazdowcy. Dziś najlepszy był Dominik Paris, a w całym sezonie Szwajcar Beat Feuz.

Dominik Paris był zdecydowanie najszybszy na trasie w Soldeu. Włoch wygrał dzisiejsze zawody w Andorze osiągając czas 1:26,80. Mimo że był to jego trzeci zjazdowy triumf z rzędu, to w klasyfikacji generalnej tej konkurencji zajął drugie miejsce. Małą Kryształową Kulę obronił Beat Feuz. Szwajcar dziś zajął 6. miejsce ze stratą 0,64 sekundy. Na podium obok Parisa stanęli Kjetil Jansrud i Otmar Striedinger. Norweg był drugi z wynikiem słabszym o 0,34 sek., a Austriak trzeci ze stratą 0,41 sek.