Skoki narciarskie - Raw Air: Lundby znów najlepsza, Polki z punktami

• Data publikacji: 12.03.2019, 21:40

Maren Lundby umocniła swoją pozycję liderki turnieju Raw Air odnosząc w Lillehammer czwarte zwycięstwo w cyklu. Nie zawiodły Kamila Karpiel i Kinga Rajda, które w dzisiejszych zawodach zdobyły kolejne punkty do klasyfikacji ogólnej.

Karpiel i Rajda przyzwyczaiły już kibiców do regularnego zdobywania pucharowych punktów. W Lillehammer, drugim przystanku Raw Air, zajęły odpowiednio 28. i 29. miejsce. Kamila w swoich skokach osiągała 112,5 i 104 m, zaś Kinga poleciała na 109,5 i 104 m. Choć dziś sklasyfikowane zostały "po sąsiedzku" w turniejowym rankingu dzieli je siedem pozycji - Karpiel plasuje się na 30. lokacie z dorobkiem  354,6 punktów , zaś Rajda jest 37. z łączną notą  292,8 punktów.

Ponownie najlepsza okazała się Maren Lundby. Do tej pory mistrzyni świata zaliczyła jedynie małą "wpadkę" w drugim konkursie w Oslo, a dzisiejszy pierwszy skok na 125,5 m zapowiadał powtórkę z niedzielnych zawodów. W drugiej próbie Norweżka przypomniała jednak o sobie skokiem na 138 m, wyprzedzając drugą Katharinę Althaus (131,5 i 132 m) o trzy punkty. Skład podium uzupełniła Eva Pinkeling, do której należała najlepsza odległość konkursu - 139 m oddane w I serii.

Tuż za zawodniczką SK Kehlegg-Vorarlberg znalazła się jej reprezentacyjna koleżanka, Daniela Iraschko-Stolz (128 i 124 m), która utrzymała przewagę punktową nad Juliane Sayfarth (124,5 i 126 m). Szósta lokata przypadła Nice Kriznar (126 i 119,5 m), przed Silje Opseth (131 i 125 m) i Yuki Ito (124,5 i 123 m). Na końcu czołowej dziesiątki sklasyfikowane zostały Anna Odine Stroem (126 i 112,5 m) i Elena Runggaldier (124,5 i 117 m).