Indian Wells: Hurkacz idzie jak burza! Nishikori za burtą!

• Data publikacji: 12.03.2019, 21:18

Fantastyczny mecz Huberta Hurkacza! W trzeciej rundzie Indian Wells spotkał się z bardzo trudnym przeciwnikiem - Keiem Nishikorim. Pokonał Japończyka 2:1 (4:6 6:4 6:3). W 1/8 finału spotka się ze zwycięzcą spotkania Cilic/Shapovalov.

Reprezentant Polski na swojej drodze w turnieju w Kalifornii napotkał na wymagającego rywala z pierwszej dziesiątki rankingu ATP. Po drugiej stronie siatki stanął Kei Nishikori - turniejowa szóstka. Faworytem tego starcia był więc japoński wojownik. Tym razem jednak na jego drodze stanął również bardzo waleczny Polak.

Pierwszy set nie do końca szedł po myśli Hurkacza. Przeciwnik odebrał mu serwis na 2:1 w gemach, zapewniając sobie tym samym wygraną partię. Biało-czerwony nie miał nawet szans, by odrobić tę stratę do Nishikoriego.

W drugiej odsłonie spotkania przez większość czasu gra toczyła się gem za gem. Obaj tenisiści bez problemów wygrywali swoje serwisy. Dopiero w końcówce Japończyk miał dwie okazje, by po raz drugi w meczu przełamać Huberta, ale żadnego z break pointów nie wykorzystał. Gem później to Polak był w podobnej sytuacji, bo skorzystał z trzeciej szansy na wyrównanie gry w setach, walka toczyła się dalej!

Przed Hurkaczem stanęła życiowa szansa, by pokonać takiego rywala w prestiżowym turnieju. Trzecią partię rozpoczął od oddania swojego podania turniejowej szóstce. Szybko się jednak zrehabilitował, bo już kolejny gem przy serwisie Nishikoriego należał do Polaka. Po drugiego wygranego break pointa sięgnął na 4:2, co dało mu już awans do 1/8 finału Indian Wells! Trudny, ale również piękny mecz naszego reprezentanta!

Hubert Hurkacz (Polska) - Kei Nishikori (Japonia) 2:1 (4:6 6:4 6:3)