Skoki narciarskie - Raw Air: Kraft triumfuje, dwóch Polaków w '10'

• Data publikacji: 12.03.2019, 18:43

Stefan Kraft triumfuje w rozgrywanych w Lillehammer zawodach cyklu Raw Air. Austriak zdeklasował rywali, w walce o najwyższy stopień podium pokonując Roberta Johanssona i Ryoyu Kobayashi. O "pudło" otarł się Kamil Stoch.

W nordyckim ultramaratonie Austriak znajduje się na 2. miejscu, a dzięki dzisiejszej wygranej traci do prowadzącego Johanssona już tylko 12,9 pkt. Kraft we wtorkowych zawodach jako jedyny pokonał rozmiar skoczni oddając dwa świetne skoki na 139 i 141 m. Na drugim miejscu znalazł się Robert Johansson (135 i 138,5 m) ze startą 12,4 pkt do triumfatora. Na nieszczęście dla polskiej kadry skład podium zmienił się nieznacznie po I serii - Dawid Kubacki (133 i 126,5 m) spadł z trzeciej na ósmą lokatę, a jego miejsce zajął Ryoyu Kobayashi (130 i 137 m).

Tuż za czołową trójką, ze stratą jedynie 1,5 m do Japończyka, zawody ukończył Kamil Stoch (130 i 137 m). Za Polakiem sklasyfikowany został Johann Andre Forfang 124,5 i 138,5 m), który zaliczył wspaniały awans z dość odległej, 14. lokaty. Szósty był starszy z braci Kobayashi, Junshiro (138 i 127,5 m), przed Domenem Prevcem (135 i 132,5 m). Najlepszą '10' zamknęli Philipp Aschenwald (138,5 i 130,5 m) i Kilian Peier (133 i 128 m).

Pucharowe punkty zdobyło dziś jeszcze dwóch członków polskiej drużyny: 21. był Jakub Wolny (124,5 i 129 m) i 24. Stefan Hula (126 i 122,5 m). Poza finałową trzydziestką znalazł się Piotr Żyła.