Siatkówka plażowa - WT: koniec dla Rudola i Szałankiewicza

• Data publikacji: 12.03.2019, 18:31

We wtorek rozpoczął się kolejny turniej siatkówki plażowej, tym razem czterogwiazdkowy. W stolicy Kataru rywalizują tylko panowie, a wśród nich były trzy pary Polaków.

Na te zawody wybrały się trzy polskie pary, ale dwie z nich miały zagwarantowany start od turnieju głównego. Tylko Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz musieli rozpocząć rywalizację od kwalifikacji. Biało-czerwoni w pierwszej rundzie zmierzyli się z Litwinami, który pokonali w dwóch setach. PIerwsza partia wygrana przez naszych w miarę gładko, w drugiej odsłonie Polacy potrzebowali gry na przewagi, aby zakończyć mecz.

W drugiej rundzie na Rudola i Szałankiewicza czekali Szwajcarzy. Ci okazali się lepsi, także wygrywając w dwóch setach. W pierwszym Polacy się postawili, przegrywając do 18, w drugiej partii już zdecydowanie lepsi byli rywale, którzy wygrali 21:13. Tym samym para Rudol/Szałankiewicz zakończyła swój udział w Dosze.

W stolicy Kataru są także Bartosz Łosiak i Piotr Kantor oraz Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Ci pierwsi zmierzą się w środę z Holendrami - Varenhorst/van de Velde, natomiast Fijałek i Bryl staną do rywalizacji z zespołem gospodarzy - z parą Tamer/Mahmoud.