Paryż-Nicea: etap dla Bennetta, Kwiatkowski bliżej pozycji lidera

• Data publikacji: 12.03.2019, 18:05

Irlandczyk Sam Bennett wygrał po finiszu z peletonu 3. etap wyścigu Paryż - Nicea. Ponownie z dobrej strony pokazał się Michał Kwiatkowski, który zbliżył się w klasyfikacji generalnej do prowadzącego Dylana Groenewegena.

Trzeci etap wyścigu z Cepoy do Moulins/Yzeure był płaski i liczył 200 kilometrów. W ucieczce dnia jechało dwóch kolarzy Delko Marseille Provence - Litwin Ramunas Navardauskas i Włoch Alessandro Fedelli. Jak można było przypuszczać, odjazd został szybko doścignięty i doszło do finiszu z peletonu. Po zwycięstwo sięgnął Sam Bennett. Irlandczyk z Bora-hansgrohe okazał się szybszy od Caleba Ewana (Australia, Lotto Soudal) i Fabio Jakobsena (Holandia, Deceuninck-Quick Step).

Michał Kwiatkowski wygrał na dzisiejszym etapie dwie lotne premie. Polak zajął 42. miejsce i nie zanotował strat. Wręcz przeciwnie, dzięki zyskom na lotnych premiach zbliżył się do pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Kwiatkowski nadal jest drugi, ale do Dylana Groenewegena traci tylko 6 sekund. Paweł Poljański (Bora-hansgrohe) zajął 95. miejsce ze stratą 20 sekund. Polski kolarz uczestniczył w dużej kraksie, która miała miejsce ponad 30 kilometrów przed metą.