Mistrzostwa świata w biathlonie - Oestersund 2019: dzień 5. [ZAPIS LIVE]
Foto: Wikimedia Commons

Mistrzostwa świata w biathlonie - Oestersund 2019: dzień 5. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 12.03.2019, 15:09

Po wczorajszym dniu przerwy dzisiaj pora na pierwszy z biegów indywidualnych - na starcie staną kobiety, które wystartują na dystansie 15 kilometrów. W stawce cztery Polki - Monika Hojnisz, Kamila Żuk, Kinga Zbylut i Karolina Pitoń!

 

15:30 - Bieg indywidualny kobiet - Monika Hojnisz, Kamila Żuk, Kinga Zbylut, Karolina Pitoń

 

 

Relacja na żywo

To już koniec dzisiejszych zmagań. Zapraszamy na jutrzejszą relację z biegu mężczyzn!

Żadnej z Polek nie zobaczymy w biegu pościgowym. Monika Hojnisz zajęła 39. miejsce z trzema karnymi minutami. Druga z Polek - Kamila Żuk - z jedną pomyłką więcej, uplasowała się na 48. pozycji. Kinga Zbylut miała aż pięć pudeł, co dało jej 67. lokatę. Karolina Pitoń popełniła cztery błędy i została sklasyfikowana jako 73. zawodniczka.

Dzisiejszy bieg zwycięża Hanna Oeberg, która była dzisiaj bezbłędna na strzelnicy! Drugie miejsce zajęła Lisa Vittozzi, a na trzeciej lokacie plasuje się Justine Braisaz.

Kinga Zbylut na ostatnim strzelaniu zaliczyła aż trzy pudła. Karolina Pitoń była bezbłędna. Polki zmierzają na metę.

Justine Braisaz z brązowym medalem! Francuska straciła do pierwszej Pauliny Fialkovej straciła 32 sekundy.

Kinga Zbylut bezbłędnie na trzecim strzelaniu. Polka na swoim koncie ma do tej pory dwa pudła. Justine Braisaz bezbłędnie w ostatnim podejściu. Lisa Vitozzi wyprzedza Laurę Dahlmeier i póki co ma srebrny medal.

Lisa Theresa Hauser wyprzedziła na mecie Dorothę Wierer! Obecnie zajmuje czwartą lokatę.

Lisa Vittozzi 20/20! Włoszka będzie walczyła o medal Mistrzostw Świata.

Niestety, Kamila Żuk z dwoma karnymi minutami. Karolina Pitoń również. Lisa Theresa Hauser jest trzecią bezbłędną zawodniczką. Justine Braizas z jednym pudłem po trzech strzelaniach.

Lisa Vittozzi – bez żadnych dodatkowych minut po trzecim strzelaniu. Laura Dahlmeier sześć sekund przed Fialkovą na mecie! Jednak Hanna Oeberg pokonuje je bezapelacyjnie o 39,5 sekundy! Póki co, pierwsza jest Szwedka, później Niemka i Słowaczka.

Pierwsze podejście Kingi Zbylut i Karoliny Pitoń. Kinga z jednym pudłem, a Karolina bezbłędna! Monika Hojnisz 5/5 w ostatnim podejściu.

Kamila Żuk nie utrzymała formy z pierwszego podejścia i ma jedną dodatkową minutę. Laura Dahlmeier traci do Fialkovej zaledwie sekundę po ostatnim strzelaniu. Hanna Oeberg 15/15 strzałów! Ma aż 50 sekund przewagi nad Fialkovą.

Lisa Vitozzi po dwóch strzelaniach również z czystym kontem. Czyste konto w trakcie trzeciego strzelania Wierer. Na trasie są już wszystkie Polki.

Monika Hojnisz, jak na poprzednich strzelaniach – z jednym pudłem. Nie zajmie dzisiaj dobrego miejsca.

Kamila Żuk świetnie poradziła sobie na pierwszym strzelaniu! 5 na 5! Laura Dahlmeier na trzecim strzelaniu zaliczyła jedno pudło. Hanna Oeberg również z czystym kontem i przed nią ostatnia wizyta na strzelnicy.

Paulina Fialkova bezbłędna również na ostatnim strzelaniu! Słowaczka biegnie do mety po bardzo dobry wynik. Dorothea Wierer po pierwszym strzelaniu prowadziła, jednak na drugim nie poszło jej tak dobrze i ma dwie dodatkowe minuty.

Anastasia Kuzmina w końcu bezbłędna, po wcześniejszych sześciu pomyłkach. Monika Hojnisz na drugim strzelaniu dołożyła do czasu kolejną minutę. Na trasie pojawiła się też Kamila Żuk.

Marte Olsbu Roiseland tym razem nie ustrzegła się błędu i dodatkowa minuta doliczona do czasu. Paulina Fialkova po trzech strzelaniach bezbłędna! Słowaczka jest coraz bliżej medalu.

Kaisa Makarainen aż z trzema pudłami na drugim strzelaniu! Monika Hojnisz z dodatkową minutą na swoim koncie.

Franziska Hildebrand tym razem bezbłędnie. W jej ślady poszła Laura Dahlmeier i z czystym kontem biegnie dalej. Tak samo jak Hanna Oeberg.

Franziska Hildebrand tym razem bezbłędnie. W jej ślady poszła Laura Dahlmeier i z czystym kontem biegnie dalej. Tak samo jak Hanna Oeberg.

Marte Olsbu Roiseland kolejną bezbłędną zawodniczką po pierwszym strzelaniu. Paulina Fialkova w trakcie drugiej wizycie na strzelnicy znowu bez pomyłki!

Na trasie biegu jest już Monika Hojnisz! Trzymajmy kciuki za dobry wynik Polki.

Świetne strzelanie Czeszki Markety Davidovej. Strzelała bezbłędnie i do prowadzącej Fialkovej traci niecałe 10 sekund.

Ależ fatalnie Anastasia Kuzmina! Tylko jeden strzał Słowaczka rosyjskiego pochodzenia umieściła w tarczy. Dzisiaj bez medalu. Na strzelnicy tylko Zhuravok i Jekaterina Jurlova są bezbłędne po pierwszym strzelaniu.

Irina Kryuko raczej traci szanse na medal. Dwie karne minuty dla Białorusinki. Biegnąca zaraz za nią Jekaterina Zhuravok poradziła sobie jednak wzorowo - jest bezbłędna!

Wystartowały już też takie zawodniczki jak Anastasia Kuzmina, Franziska Hildebrand czy Kaisa Makarainen. Można się zastanawiać, czy dziś wśród medalistek znajdą się raczej spodziewane nazwiska, czy będziemy świadkami niespodzianki, jak w niedzielę, gdy w biegu pościgowym mężczyzn złoto zdobył Dmytro Pidhruchnyi.

Irina Kryuko jako pierwsza wybiegła na długą 15-kilometrową trasę. Jako kolejna Jekaterina Zhuravok i Julia Schwaiger. Zanim pierwsze zawodniczki dobiegną do strzelnicy, minie trochę czasu. Pamiętajmy, że w biegu indywidualnym nie ma karnych rund, a tylko doliczone karne minuty za każde pudło.

Na relację LIVE z biegu indywidualnego kobiet zapraszamy już za 20 minut - o godzinie 15:30! Jako pierwsza z Polek - o 15:46 wystartuje Monika Hojnisz (numer 32), potem Kamila Żuk o 16:01 (numer 62) i dwie Polki obok siebie - o 16:12 Kinga Zbylut i pół minuty później Karolina Pitoń (numer 84 i 85).

Radosław Kępys

Mam 27 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wcześniej od 2015 roku pisałem dla igrzyska24.pl. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo, pływanie, siatkówkę i siatkówkę plażową, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.