Uniwersjada 2019 - hokej: Rosjanie najlepsi w obu kategoriach

• Data publikacji: 12.03.2019, 13:54

Znamy już wszystkie wyniki hokeja na tegorocznej Uniwersjadzie w Krasnojarsku. Zgodnie z przewidywaniami najlepsi okazali się Rosjanie.

Za nami wszystkie mecze hokeja Uniwersjady 2019. W kategorii kobiet najlepsze okazały się Rosjanki, czyli tak jak typowano przed rozpoczęciem zawodów. W finale hokeistki reprezentujące gospodarza imprezy wygrały bez większych problemów 2-0. Więcej emocji dostarczył pojedynek o 3. miejsce, czyli tak zwany mecz o honor, ponieważ po trzech tercjach był wynik 1-1. Aby wyłonić brązowego medalistę potrzebna była dogrywka, po której to Japonki mogły się cieszyć z najniższego miejsca na podium.

Wśród mężczyzn również zwyciężyli hokeiści z Rosji, lecz tym razem to finał był bardziej wyrównany niż gra o 3. miejsce. Gospodarze ledwo pokonali Słowaków 2-1. Zwycięską bramkę na wagę złota zdobył Dmitri Kolgotin. W meczu o brąz Kanadyjczycy pewnie pokonali reprezentację Kazachstanu 3-0. W 1. tercji bez bramek, lecz w drugiej już dwa szybkie trafienia pozwoliły Kanadyjczykom na odrobinę spokoju. W końcówce trener Kazachów postanowił zaryzykować i zdjął bramkarza wprowadzając szóstego zawodnika. Niestety plan się nie powiódł i Kanadyjczycy dobili Kazachów strzelając na pustą bramkę i ostatecznie zajęli 3. miejsce.