Uniwersjada 2019 – biegi: złoto dla Japończyka, Antolec w TOP 20

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 12.03.2019, 08:59

Japończyk Naoto Baba przełamał rosyjską dominację i w ostatnim biegu na Uniwersjadzie w Krasnojarsku wywalczył złoty medal. Zmagania na 30 km stylem dowolnym ze startu wspólnego w czołowej 20-tce ukończył Kacper Antolec.

Na zakończenie uniwersjadowych zmagań biegaczy w Krasnojarsku ścigano się na dystansie 30 km stylem dowolnym ze startu wspólnego. Na starcie stanęło 63 zawodników, w tym trzech reprezentantów Polski: Mateusz Haratyk, Kacper Antolec i Michał Skowron.

Wyścig był popisem Japończyka Noato Baby, który od początku narzucał ton rywalizacji. Zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni przewodził stawce od startu do mety, a za nim podążała grupa biegaczy gospodarzy. Na 5 km przed metą Baba zaatakował i zostawił rywali w tyle. Na finiszu miał przewagę ponad pół minuty nad najlepszym z Rosjan, Kiriłłem Kiliwniukiem. Tym samym Baba przełamał trwającą od początku Uniwersjady dominację gospodarzy i sięgnął po tytuł mistrzowski w męskich zmaganiach biegaczy jako pierwszy zawodnik spoza Rosji. Srebro dla Kiliwniuka, a na najniższym stopniu podium stanął kolejny Rosjanin, Ilia Poroszkin.

Najlepiej z Polaków na najdłuższym dystansie w Krasnojarsku spisał się Kacper Antolec. Polak finiszował na dobrym 17 miejscu, ze stratą blisko czterech minut do zwycięzcy. Na 45 miejscu sklasyfikowano Michała Skowrona (ponad 11 i pół minuty straty). Mateusz Haratyk nie ukończył rywalizacji.